Snímky ze soutěže Czech Nature Photo můžete vidět v Pralese

Venkovní výstava vybraných soutěžních fotografií z letošního ročníku fotografické soutěže Czech Nature Photo je až do konce října k vidění v areálu ekocentra Prales ve Kbelích. Lesy hl. m. Prahy se letos staly jedním z partnerů soutěže a snímky již byly vystaveny v Divoké zahradě Hostivař.

Soutěž Czech Nature Photo představuje nejlepší snímky přírody fotografů z České republiky a Slovenska. Autoři do ní přihlásili fotografie pořízené v nejrůznějších částech světa.

Lesy hl. m. Prahy pro svou výstavu vybíraly pouze z těch snímků, které zachycují krásu a rozmanitost české přírody. Protože právě naše nejbližší okolí určuje skutečnou podobu a kvalitu našich životů a protože právě naše nejbližší okolí můžeme svými každodenními rozhodnutími nejvíce ovlivnit.

Velkoformátové fotografie zvířat i rostlin najdou návštěvníci Pralesa v horním areálu na plotě, který ohraničuje zahradu kolem budovy Dřevák.

Je zde i několik fotografií oceněných v různých kategoriích, například snímek Rojení světlušek, který získal třetí místo v kategorii Nejlepší fotografie české přírody podporované právě organizací Lesy hl. m. Prahy.

lukas vesely 762 rojeni svetlusek 001

EKOCENTRUM PRALES
  • Pražské lesní středisko Lesů hl. m. Prahy
  • Mladoboleslavská 953, Praha 19
  • Areál je volně přístupný

Foto: Lesy HMP/Rojení světlušek Lukáš Veselý

praha sportovni
praguecitytourism
volnycaspraha
planetarium
kultura logo cz

fb logo bottom