Soutěž O nejlepšího sběrače je po roce opět tady

Lesy hl. m. Prahy vyhlásily 10. ročník soutěže „O nejlepšího sběrače“. Tentokrát se budou sbírat dobroty pro obyvatele zookoutku Malá Chuchle.

Období dlouhých podzimních, a ještě delších zimních večerů se blíží. A nastává pomalu čas udělat zásoby na zimu pro zvířátka. Lesy hl. m. Prahy se na to připravují každý rok a vyhlašují pro pražské základní a mateřské školy soutěž O nejlepšího sběrače.

Zookoutek Malá Chuchle

„Zatímco loni a předloni se sbíraly noviny, letáky a nepotřebný bavlněný textil jako podestýlka pro pacienty naší Záchranné stanice pro volně žijící živočichy, letos se zaměříme na náš zookoutek v Malé Chuchli a jeho obyvatele,“ přibližují soutěžní akci pořadatelé.

Sbírat se mohou žaludy, bukvice, vlašské a lískové ořechy a šípky, na kterých si pak pochutnají třeba divoká prasata, daňci nebo krkavci. Pozor - ale kaštany stanice přijímat nebude.

Jaká bude výhra?

Stejně jako loni i letos změří síly nejlepší jednotlivci, kolektivy – třídy a školy. Nejlepší sběrač jednotlivec vyhrává jedinečný program Ošetřovatelem zvířat na den v zookoutku v Malé Chuchli.

Nejlepší třídní sběračský kolektiv zase vyhrává program Noc v lese v zookoutku v Malé Chuchli. Tento dobrodružný program zahrnuje noční hry, opékání špekáčků, přespání v lese a ranní komentovanou prohlídku zookoutku. A nejlepší školní sběračský kolektiv vyhrává pro svou školu program Záchrana živoči

Zookoutek Malá Chuchle

Znáte vůbec lesní zookoutek v Chuchelském háji? Je to takový kousek české divočiny v metropoli a je celoročně volně přístupný. Lesy hl. m. Prahy zde pečují o více než 30 druhů živočichů, kteří se kvůli svému trvalému zdravotnímu či jinému handicapu již nemohou vrátit zpět do volné přírody. A právě tady nacházejí důstojný náhradní domov.

Pěkně zblízka lze tady pozorovat zvířata naší přírody, stejně jako ta, která u nás zdomácněla. Mezi místní obyvatele patří například jelen evropský, prase divoké, rys ostrovid, liška obecná nebo výr velký.

LHMP o nejlepsiho sberace

PRAVIDLA SOUTĚŽE
  • Přihlášky do soutěže, která trvá do 16. října, zasílejte na e-mail Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. (uveďte telefonický a e-mailový kontakt na zodpovědnou osobu, soutěžní kategorii a adresu školy, případně třídu, jež se do soutěže zapojí).
  • Více informací se dozvíte na e-mailové adrese Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. nebo na telefonním čísle 734 324 334.
  • Více informací na www.lhmp.cz

Foto: Archiv akce

praha sportovni
praguecitytourism
volnycaspraha
planetarium
kultura logo cz

fb logo bottom