Zahrady pod Pražským hradem si můžete projít s průvodcem

Přijďte načerpat pozitivní energii a prožít neopakovatelné chvíle v romantickém prostředí s unikátním výhledem do zahrad pod Pražským hradem. 26. a 27. září můžete navíc využít komentovaných prohlídek.

Komplex terasových zahrad pod Pražským hradem má ve všechna roční období podmanivou romantickou atmosféru umocněnou navíc jedním z nejkrásnějších výhledů na naše hlavní město.

Pět zahrad

Tyto navzájem průchozí zahrady jsou spojnicí mezi majestátným Pražským hradem a malebnou Malou Stranou. Celkem jich je pět - Ledeburská, Malá Pálffyovská, Velká Pálffyovská, Kolowratská a Malá Fürstenberská zahrada.

Množstvím teras, pavilonů, oranžerií a glorietů připomínají italské renesanční zahrady. Vznikly v průběhu 18. století a na jejich kompozici a provedení se podíleli významní architekti a umělci.

Památková obnova

V současné době je pro veřejnost uzavřena Ledeburská zahrada a Malá Pálffyovská zahrada, kde probíhá rekonstrukce. Přístupné jsou pouze Velká Pálffyovská zahrada a Malá Fürstenberská zahrada.

Zahrady pro Prazskym hradem

Přístup do zahrad

Zahrady jsou přístupné z Valdštejnské ulice u Senátu ČR, asi 300 metrů od stanice metra Malostranská. V souvislosti s přijatými bezpečnostními opatřeními na Hradě byl totiž uzavřen horní vstup.

Příchozí jsou žádáni, aby dodržovali všechna platná omezení a bezpečnostní pokyny související s ochranou zdraví v souvislosti s onemocněním COVID-19 a pohybovali se jenom v částech zahrad určených pro pohyb návštěvníků.


INFORMACE O AKCI
  • 26. a 27. 9.
  • Valdštejnská 158, Praha 1 – Malá Strana
  • Zahrady jsou otevřeny od 10:00 do 19:00 hodin
  • Komentované prohlídky v 15:00 a 17:00 hodin
  • Vstupné: 90/60 Kč, děti do 6 let zdarma
  • Více informací zde

Foto: prague.eu

praha sportovni
praguecitytourism
volnycaspraha
planetarium
kultura logo cz

fb logo bottom