Zažijte město jinak na Mariánském náměstí

Ačkoli je rok 2020 poznamenaný koronavirovou krizí, ani letos nepřijdou Pražané o oblíbené slavnosti Zažít město jinak. Již 15. ročník této události s názvem „Nadechni se pro město“ se uskuteční v sobotu 19. září a jen v Praze takto ožijí stovky ulic, nebudě chybět ani akce na Mariánském náměstí s programem na několika stageích, aktivitami pro děti i procházkami po krásách centra města.

Program

Sousedské slavnosti Zažít město jinak na Mariánském náměstí nabídnou bohatý program po celý den.

Už v 10:00 zahájí slavnosti zástupci vedení města a městské části. Těšit se pak můžete na koncerty a vystoupení po celý den, zahrajte například skupina Blue Betty Blues Band sídlící v Klubu Paliarka, dále Vás čeká vystoupení dětí z tanečních kroužků Domu dětí a mládeže hlavního města Prahy, taneční vystoupení studia Baila včetně tanečního workshopu, v jehož rámci si budou moci návštěvníci vyzkoušet základní kroky salsy nebo vycházka, která Vás provede proměnami Mariánského a Staroměstského náměstí ve 20. a 21. století.

Kromě toho na Vás budou čekat různé aktivity. Po celém Mariánském náměstí budou stánky zaměřené například na sport - po celý den konání akce bude k dispozici stolní tenis a Kanjam (nekontaktní sportovní hra s létajícím talířem a dvěma plastovými koši) a další sportovní soutěže o lákavé ceny.

Nebudou chybět ani různé gastro zážitky. Ochutnat budete moci pestrý sortiment jídel od studentů OU Vyšehrad a SOU gastronomie a podnikání nebo můžete navštívit stánek, který vás seznámí s tradičními i netradičními dobrotami polské kuchyně.

Zazit mesto jinak

Bohaté vyžití si najdou také rodiny s dětmi, pro které zde bude stánek Botanické zahrady hl. m. Prahy, kde se dozvíte zajímavé informace o exotických rostlinách. Dům dětí a mládeže Praha 8 a ZŠ pro žáky se specifickými poruchy učení pro Vás mají připravené malování na obličej, výrobu vonných pytlíčků, šperků z papíru a brček nebo například malování na kameny.

A pro tvořivé ratolesti bude možnost vytvořit si po celý den airbrush tetování, podívat se na ukázky 3D tisku, pobavit se u robotiky (například Lego Mindstorms robotů, ozobotů či 3D pera k vyzkoušení) a podívat se můžete také na ukázku práce s nejmodernějšími technologiemi – virtuální (VR) a rozšířenou realitu (AR). Přijďte se podívat a nadechnout se nové atmosféry Starého Města, rozhodně nebudete litovat.

Záštitu nad slavnostmi Zažít město jinak převzal primátor hlavního města Prahy Zdeněk Hřib. Veškeré detaily a akce jsou pak k nalezení na stránkách Zažít město jinak. Detailní program na Mariánském náměstí můžete nalézt zde.

Foto: archiv akce

praha sportovni
praguecitytourism
volnycaspraha
planetarium
kultura logo cz

fb logo bottom