Cosmos Discovery: Vesmírné dobrodružství

Výstava v Křižíkově Pavilonu E na Výstavišti Praha v Holešovicích vás provede historií pilotovaných kosmických letů od jejích počátků až po současné a plánované mise. Prožijete pocity astronautů i pozemního personálu. Výstava je otevřena za mimořádných hygienických a bezpečnostních podmínek. Potrvá do 31. října.

Výstava Cosmos Discovery vznikla ve spolupráci s NASA. Představuje zásadní milníky cesty člověka do vesmíru. Návštěvníci na ploše více než 2000 m2 uvidí například originální trysky motoru rakety Saturn V a lodi Apollo 11, originální části dalších raketoplánů, kosmických stanic i samotných kosmických lodí. Výstava seznamuje s nejnovějšími projekty, na kterých spolupracují národní kosmické agentury spolu s nejvyspělejšími soukromými firmami, aby dosáhli společného cíle - kolonizace Měsíce a následně pilotovaného letu na Mars.

Návštěvníky výstavou provází zábavnou formou audioguide, který dostanou zdarma u vstupu, stejně tak jako Space Card – Kartu kosmonauta se jménem a životním příběhem reálného kosmonauta.

V interaktivním Cosmocampu je možné zkusit náročný výcvik kosmonautů i nejmodernější 3D technologie. Pro děti je připravena dobrodružná stezka a dětská verze audioguidu. Pro studenty jsou navíc ke stažení na webu výstavy pracovní listy a kvíz.

Cosmos

Noční prohlídky

Každý pátek a sobotu od 18:00 do 22:30 hodin se konají noční prohlídky (pokladna a poslední vstup na výstavu je do 21:00). Každý večerní návštěvník dostane malý dárek s kosmickou tématikou. Ceny vstupenek jsou jednotné - pátek 300 Kč a sobota 350 Kč. Vstupenky lze zakoupit přímo na pokladně výstavy do 21:00 hodin nebo online.


PRAKTICKÉ INFORMACE

Výstava byla prodloužena do 31. října 2020

Adresa:

  • Výstaviště Praha, Holešovice
  • Křižíkův Pavilon E

Otevírací doba:                 

  • Neděle – čtvrtek: 10:00 - 19:30 hodin
  • Pátek – sobota: 10:00 - 22:30 hodin

Vstupné:

  • dospělí: 300 Kč, víkend 350 Kč
  • studenti a senioři: 250 Kč, víkend 300 Kč
  • děti 6-15 let: 200 Kč, víkend 200 Kč
  • děti do 5 let: zdarma
  • rodinné vstupné: 800 Kč, víkend 900 Kč

Více, včetně hygienických a bezpečnostních pravidel, na www.cosmosdiscovery.cz

Foto: archiv akce

praha sportovni
praguecitytourism
volnycaspraha
planetarium
kultura logo cz

fb logo bottom