Na Čertovce bude zase strašit

Jestli se rádi bojíte a obdivujete naši metropoli, pak přesně pro vás připravilo Muzeum Karla Zemana „Strašidelnou Čertovku“. 22. července se na břehy tajemné strouhy vydají pražská strašidla, aby vám vyprávěla své pověsti.

Čertovka patří mezi tajemná místa Staré Prahy. Je opředena mnoha bájemi. Jednu strašidelnou výpravu do dávných pohádkových časů si můžete vyzkoušet sami na vlastní kůži. V podvečerních hodinách bude navíc romantická říčka ještě poutavější. Po březích budou za plápolavého svitu svící vystupovat postavy z pražských pověstí a možná taky podsvětí a vyprávět své příběhy.

„Obliba mezi dětmi i jejich rodiči je stále veliká. Je to prostě kouzelný okamžik, kdy se setká nadšení z živých strašidel s atmosférou plavby lodí po Čertovce,“ sdělila manažerka Muzea Karla Zemana Kateřina Kuthanová.

Vodník průvodcem

Strašidla budou připravená nejen postrašit, ale hlavně potěšit malé i velké návštěvníky svými poetickými i humornými pověstmi. A aby takových pověstí bylo dostatečně, připraveni jsou i vodníci, kteří se na jeden večer promění v průvodce.

Kromě vodníka na lodi budou dělat společnost například Turek z Ungeltu, Bezhlavá herečka Laura, Škrtící Židovka… a čert ví, kdo přijde ještě. A že je ve strašidelné Praze z čeho vybírat!

Strasidelna Certovka 2

Muzeum Karla Zemana

Plavbu po strašidelné Čertovce můžete spojit s návštěvou Muzea Karla Zemana, odkud se vyplouvá. Kouzelný svět českého filmového triku nabízí nejen unikátní celoživotní dílo světově uznávaného filmového tvůrce, ale na vlastní kůži si můžete vyzkoušet na vlastních fotoaparátech a videokamerách trikové postupy, které Karel Zeman sám používal.

Natáčet se můžete přímo mezi kulisami jako v ateliérech v různých filmových scénách. Vznesete se třeba na létajícím stroji, projdete se po měsíci Barona Prášila nebo budete ovládat známou ponorku z Vynálezu zkázy.


PRAKTICKÉ INFORMACE

SMS ticket ukažte Bílé paní na dvoře Muzea Karla Zemana, Saská 3 - Praha 1. Na dvůr se dostavte max. 10 minut před začátkem plavby. Lodička vyplouvá každých 15 minut mezi 17:00 a 20:45. Doba trvání jedné plavby je 30 minut.

Na palubu není možné vzít si kočárek. Po dohodě na místě před plavbou je možné kočárek nechat v prostorách Muzea. Pokud bude sedět dítě z kočárku na klíně dospělého, má vstup zdarma bez lístku. Na palubu lodi nelze vzít psa.

STRAŠIDELNÁ ČERTOVKA

Foto: archiv akce

praha sportovni
praguecitytourism
volnycaspraha
planetarium
kultura logo cz

fb logo bottom