Planetárium nabízí zážitkovou atrakci pro malé i velké objevitele

Plánujete si program na léto? Určitě nevynechte Planetárium Praha. Přijďte se sem podívat na nové pořady, na hvězdné výhledy nebo si vyzkoušet virtuální vesmírný zážitek, který vás vezme třeba na povrch planety Venuše.

Planetárium Praha patří k těm největším na světě a je u nás jediné svého druhu. Hlavním sálem je Cosmorama o průměru 23,5 m pro 210 diváků. Kopule se nad sálem klene až do výšky 15 metrů. Projekční plocha má hned několik nej. Patří k největším u nás a chlubí se také největším rozlišením obrazu v Evropě.

Na Venuši

A co nového zde zažijete? Tak třeba se můžete stát vesmírným cestovatelem, který se pomocí teleportů vydává za poznáním dalekých světů. Na vlastní oči totiž poznáte místa, kam se člověk dosud nevydal, ale i ta, kde zanechal své stopy. Díky simulátoru virtuální reality se dostanete například na průzkum povrchu druhé planety od Slunce ve sluneční soustavě, na Venuši.

Víte, že se jedná o jedinou planetu sluneční soustavy, která je pojmenována po ženě? A to rovnou po římské bohyni lásky a krásy. Je navíc velmi podobná té naší, co do velikosti a hrubé skladby. Proto se jí někdy také říká „sesterská planeta“.

Další dobrodružství

Dechberoucí výhled na zeměkouli je dalším ze skvělých zážitků pražského planetária, projít se můžete také kolem vesmírné stanice ISS, která je v současné době jediná trvale obydlená. Věrná simulace nulové gravitace bude tak už jen bonbónkem za tímto dokonalým dobrodružstvím.

Planetum 2

Programová nabídka

„Dále nabízíme řadu výukových pořadů, exkurzí či přednášek pro všechny věkové kategorie. Program zahrnuje témata z oblasti astronomie, fyziky, chemie, biologie, zeměpisu a dalších příbuzných oborů. Snažíme se rozvíjet vědomosti žáků a studentů a probouzet v nich zájem o technické předměty a vesmír,“ sdělují k programu pořadatelé Planetária.

Najdete zde i pohádky pro děti. Zábavnou formou se díky tomu seznámí s kosmem a jeho nekonečným tajemstvím. Odnesete si ale daleko více zážitků…


PLANETÁRIUM PRAHA

Adresa:

  • Královská obora 233
  • Praha 7

Otevírací doba červenec, srpen:

  • pondělí – neděle 10:30 – 21:00 hodin
  • 6. – 8. 7. zavřeno

Informace o vstupném a program na www.planetum.cz. Planetárium najdete také na YouTube: 

Foto: archiv akce

praha sportovni
praguecitytourism
volnycaspraha
planetarium
kultura logo cz

fb logo bottom