Kouzlo jara na obrázcích z doby pandemie

Přes 500 obrázků přírody Pražané namalovali v rámci soutěže Lesů hlavního města Prahy.

Protože výchovný program, který Lesy hlavního města Prahy pro pražskou veřejnost běžně pořádají, se kvůli mimořádným opatřením státu proti šíření koronaviru zastavil, byla spuštěna alespoň „domácí“ verze, výtvarná soutěž Kouzlo jara. Zájemci mohli nakreslit nebo namalovat, co si pod tímto slovním spojením představí.

Od 3 do 78 let

Soutěže, která skončila na konci dubna, se zúčastnilo 476 výtvarníků s 528 obrázky. Největší konkurence byla v kategorii školáků z prvního stupně ZŠ (celkem 301 účastníků). Prvňáčci, druháčci, třeťáčci, čtvrťáci a páťáci poslali dohromady 330 děl.

Do malování se ale pustilo i 17 starších studentů, kteří už studují na středních školách, a 37 odvážných dospělých, mezi nimiž bylo dokonce 5 seniorů – nejstarší malířce bylo 78 let. Mimochodem, tomu nejmladšímu malíři pak tři roky.

Obrazy na papíře i na domě

Pestré byly i použité styly anebo materiály – pražští amatérští výtvarníci malovali na kamínky, textil – a dokonce i na fasádu domu. Aby o tato díla nepřišla ani veřejnost, od poloviny června budou kopie vybraných obrázků vystaveny ve volně přístupných areálech zookoutků v Malé Chuchli a v Kunratickém lese. Určitě se přijďte podívat!

lhmp KOUZLO JARA Havlicek Tomas nahled


ZA ZVÍŘATY I VÝSTAVOU

Ve znovuotevřeném zookoutku v Malé Chuchli jsou na 16., 18., 23. a 25. června kromě výstavy připraveny také komentované prohlídky, jejichž součástí bude i návštěva u zvířat přímo ve výbězích.

ZOOKOUTKY

Zookoutky jsou součástí Záchranné stanice hl. m. Prahy pro volně žijící živočichy. Umisťována jsou do nich zvířata s trvalým handicapem, která se již nemohou vrátit zpět do volné přírody.

LHMP kouzlo jara

Foto: archiv

praha sportovni
praguecitytourism
volnycaspraha
planetarium
kultura logo cz

fb logo bottom