Výstava Czech Nature Photo 2020 je volně k vidění v Divoké zahradě Hostivař

V areálu Divoké zahrady Hostivař je od pátku k vidění unikátní venkovní výstava vybraných soutěžních fotografií z letošního ročníku fotografické soutěže Czech Nature Photo, která veřejnosti představuje nejlepší snímky přírody fotografů z České republiky a Slovenska.

„Protože nás spojuje snaha vzdělávat veřejnost v oblasti ochrany přírody i touha ukázat, jak pestrá a velkolepá příroda kolem nás je, stali jsme se v letošním roce jedním z partnerů soutěže,“ píšou na svém Facebooku Lesy hl. města Prahy.  

Lhmp vystava CNC 3

Fotografové do soutěže přihlásili fotografie pořízené v nejrůznějších částech světa, pro tuto výstavu se však vybíralo pouze z těch snímků, které zachycují krásu a rozmanitost české přírody. „Protože právě naše nejbližší okolí určuje skutečnou podobu a kvalitu našich životů a protože právě naše nejbližší okolí můžeme svými každodenními rozhodnutími nejvíce ovlivnit,“ dodávají Lesy hl. města Prahy.

Výstavu byla zahájena v pátek 5. června při příležitosti Mezinárodního dne životního prostředí a potrvá do 6. 7. 2020.

Výstavu fotografií najdete v areálu Divoké zahrady Hostivař, areál je volně přístupný.

Do soutěže Czech Nature Photo 2020 se přihlásilo 229 soutěžících, kteří porotě zaslali dohromady 1 792 snímků. Soutěžilo se v 11 kategoriích: Savci, Ptáci, Plazi, Obojživelníci a podvodní život, Bezobratlí, Rostliny a houby, Krajina, Zvířata v lidské péči, Série, Cena za nejlepší fotografii české přírody, Příroda v Praze, Ohrožené druhy a jejich ochrana.

Lhmp vystava CNC 4

Soutěž Czech Nature Photo doplňuje „sesterskou“ soutěž Czech Press Photo, která má více než dvacetiletou tradici a která vybírá ty nejdůležitější reportážní snímky daného roku. Soutěž Czech Nature Photo organizuje společnost Czech Photo Centre ve spolupráci s Czech Photo o.p.s., pod záštitou hlavního města Prahy, Ministerstva životního prostředí a Prahy 13.

Více informací o soutěži i všechny vítězné snímky Czech Nature Photo 2020 naleznete na webových stránkách www.czechphoto.org. Sledovat ji můžete také na Facebooku.   

Lhmp vystava CNC 2

Foto: Lesy HMP

praha sportovni
praguecitytourism
volnycaspraha
planetarium
kultura logo cz

fb logo bottom