Planetárium Praha: Užijte si vesmírnou zábavu a vzdělání online

I pražské planetárium připravuje navzdory koronavirové krizi různé vesmírné aktivity, zábavu a vzdělání. Nudit se určitě nebudete.

Místo nikdy nekončící zvědavosti, kde se vám ze Země otevírá vesmír. To jsou planetária a hvězdárny. Zkrátka, když jde o vesmír, není tu pro vás nikdo lepší. A je s vámi i v době koronavirové krize.

Chvilka s noční oblohou

Udělejte si chvilku a dejte si dostaveníčko s noční oblohou. Jestli vás zajímá, co se na ní v těchto dnech děje, podívejte se na YouTube kanál, kde je pro tyto účely vytvořená nová sekce s názvem „Chvilka s noční oblohou“.

Dozvíte se tam spoustu zajímavých věcí o objektech, které jsou aktuálně pozorovatelné. Videa jsou zároveň doplněna živým vstupem z terénu. Jaro je totiž velmi příhodná doba pro pozorování, astronomům se otevírají nebesa bohatá na sledování zajímavých vesmírných objektů.

Zjistíte například, že v tuto chvíli můžete pozorovat na obloze pospolu Měsíc, Venuši a hvězdu Aldebaran. Dozvíte se také, jaká tělesa po obloze létají a jak se dá poznat Ufo a mnoho dalších zajímavých věcí.

Vesmírná výuka s dětmi

S pořadem Na výlet do vesmíru si zase můžete osvěžit základní znalosti nebo se učit společně s dětmi. Veselý kosmický cestovatel vám poskytne podstatné informace o Sluneční soustavě, hvězdách, hvězdokupách, mlhovinách i vzdálených galaxiích.

A pokud to přece jen dětem bude málo, můžete si společně zahrát virtuální pexeso nebo si stáhnout nebeské omalovánky. Jistě vám to příjemně zkrátí nucený pobyt doma.


TESTÍK O VESMÍRU

Pro procvičení znalostí nejen o vesmíru si můžete stáhnout pracovní listy. Vážou se sice k jednotlivým pořadům v planetáriu, avšak informace v nich nikoliv. A proto vám skutečnost, že jste pořad neviděli, nebrání si tento „testík“ udělat.

PLANETUM PRAHA

Více informací a odkazy na stránkách Planeta

Foto: archiv

praha sportovni
praguecitytourism
volnycaspraha
planetarium
kultura logo cz

fb logo bottom