Národní muzeum o víkendu nabízí zábavné mapování městské přírody

Národní muzeum nabízí Pražanům aktivně strávit tento víkend a zapojit se do jedinečného mezinárodního projektu s názvem City Nature Challenge, jehož cílem je zábavné mapování městské přírody pomocí chytré mobilní aplikace iNaturalist.

Ačkoliv po celém světě platí přísná karanténní opatření, Kalifornská akademie věd v San Franciscu a Přírodovědecké muzeum v Los Angeles nezrušily svoji každoroční iniciativu s názvem City Nature Challenge. A Národní muzeum i letos přináší tuto výzvu do Prahy. Stačí si do chytrého telefonu stáhnout mobilní aplikaci iNaturalist, zaregistrovat se a s její pomocí pořizovat fotografie rostlin a živočichů kolem sebe. A pokud zrovna najdete něco, co nepoznáte, tak aplikace sama z fotografie určí, o co by se mohlo jednat.

Ať už půjdete ven s rodinou na procházku, s odpadkovým košem nebo vyvenčit psa, vždy mějte mobilní telefon a aplikaci iNaturalist při ruce. Letošní ročník je navíc oproti těm minulým jiný v tom, že soutěžení mezi jednotlivými městy se stalo druhořadým. Na prvním místě je především poznávání krásy a rozmanitosti přírody všude kolem nás. Není důležité, kolik pozorování budou jednotlivá města mít a na jaké příčce se kdo umístí. Smyslem letošního ročníku je především uvědomit si, jací živočichové a rostliny nás ve městech obklopují a třeba se o nich i něco nového dozvědět.

Vzhledem k platným omezením prosíme všechny účastníky akce, aby respektovali aktuální vládní nařízení a chovali se v přírodě i ve městě zodpovědně.

Pozvánka na City Nature Challenge, zdroj: YouTube

Akci na území metropole podpořil Magistrát hl. m. Prahy, Ministerstvo kultury ČR, Magistrát a časopis National Geographic Česko.

Podrobné informace o projektu, který se uskuteční od 24. do 27. dubna, a o tom, jak se do něj zapojit, naleznete na stránkách www.citynaturechallenge.cz.

Aplikace iNataturalist je ke stažení na tomto odkazu

City Nature Challenge

Foto: https://www.citynaturechallenge.cz/praha

praha sportovni
praguecitytourism
volnycaspraha
planetarium
kultura logo cz

fb logo bottom