CAMP nabízí přednášky o architektuře

Do online prostoru se přesouvá i pražské Centrum architektury a městského plánování CAMP. Na portálu Campuj online najdete pestrý obsah týkající se současného stavitelství.

Od 2. dubna je k vidění přednáška Jak psát o architektuře s Karolínou Vránkovou. Známá novinářka z Respektu připravila pro CAMP kurz mediálního psaní o architektuře. Ten se sice přesune až na podzimní termín, ale jako online přednáška odstartoval už teď. Úvodní část je plná praktických rad a Karolína Vránková ji zakončuje zadáním, na základě kterého může každý napsat článek. Ty nejlepší texty Karolína okomentuje a texty budou zveřejněny na portálu.

Voda a architektura

Následující přednáška se chystá na středu 8. dubna a týkat se bude palčivého problému dnešní doby, kterým je nedostatek vody. Jde o další díl série o udržitelné architektuře, která má za cíl inspirovat architekty a zároveň představit konkrétní řešení aplikovatelná v České republice, aby je mohli studenti i architekti jednoduše převzít do svých návrhů. Protože právě budovy a jejich provoz způsobují třetinu emisí skleníkových plynů na světě. O vhodných řešeních budou mluvit specialisté, kteří si cení každé kapky vody ve svých projektech.

Změny v Praze

V úterý 14. dubna se pak uskuteční přednáška nazvaná Velké změny Prahy: ulice V Holešovičkách a severní část Pražského okruhu 518, 519, ve které náměstek primátora pro územní rozvoj Petr Hlaváček a náměstek primátora pro dopravu Adam Scheinherr představí nejzásadnější změny. Na videu níže se můžete podívat na záznam, kdy oba náměstci představují nejzásadnější změny Prahy v oblasti železničních spojení. 

CAMP také na Mallu

Ve spolupráci s internetovou televizí MALL.TV dále CAMP nabídne osm dosud nikde nezveřejněných epizod talk show Camping s Ondřejem Cihlářem, které odlehčenou formou představují divákům nejzajímavější trendy z oblasti rozvoje města, architektury, urbanismu nebo současného designu.


CAMP NA YOUTUBE

Inspirativní je také YouTube archiv CAMPu. Najít tam lze přednášky se špičkami světové architektury, rozhovory s architekty anebo oblíbený formát Urban Talks či Expati s Adamem Gebrianem, v němž Gebrian představuje české architekty pracující v zahraničních službách prestižních architektonických studií, anebo sérii přednášek Vladimira 518 mapující aspekty neprávem opomíjené české architektury mezi lety 1958 – 1989.

CO SE CHYSTÁ?

Nadále v CAMPu připravují pravidelný měsíční podcast, myslí zde ale také na ty nejmenší. V přípravě je totiž speciální dětský program, který zahrne soutěže nebo workshop na dálku. Sledujte stránky CAMPu, nový obsah přibývá každý den.

Foto: archiv

praha sportovni
praguecitytourism
volnycaspraha
planetarium
kultura logo cz

fb logo bottom