Farmářské trhy na Náplavce

Mezi Palackého a Železničním mostem na Náplavce na Praze 2 se pravidelně konají farmářské trhy. I když nepatří mezi největší, jsou nepřekonatelné svou příjemnou pohodovou atmosférou. V únoru již zahájily 11. sezónu, otevřeny jsou každou sobotu.

Za posledních pár let se farmářské trhy staly fenoménem. V Praze jsou jich skoro dvě desítky. Po zimní pauze se otevřely jedny z nejoblíbenějších – na Náplavce. Příjemné nakupování můžete navíc spojit s víkendovou procházkou kolem Vltavy.

Proč nakupovat na farmářských trzích?

Potraviny od farmářů vedou v mnoha směrech. Důvodů je hned několik. Mají lepší chuť, jsou kvalitnější a hlavně čerstvé. A od pěstitelů se dostávají k zákazníkovi tou nejkratší cestou.

Můžete zde zkrátka ochutnat a pořídit to nejlepší, co aktuálně dozrává, roste a zpracovává se.

Široký sortiment

A co všechno je obvykle v nabídce? Koupíte zde českou sezónní zeleninu a ovoce, maso z malých farem, čerstvé ryby sladkovodní i mořské, vajíčka, mléko a sýry. Nechybí čerstvý chléb, pečivo, koláče nebo buchty.

Na stáncích jsou i další delikatesy, marmelády, džemy, pesta, oleje, těstoviny. Samozřejmě také sladké - dorty, zákusky, cukroví, čokoláda, med, oříšky a koření, nechybí ani pivo, víno, mošty a různé šťávy.

Pochutnáte si samozřejmě i na skvělé kávě. Konec zimy aktuálně zpestří bohatý výběr prvních jarních květin, jako jsou tulipány v mnoha barvách, hrnkové i řezané narcisky, hyacinty nebo krokusy. Trhy pěkně dolaďují rukodělné výrobky, keramika a kosmetika. Každý si určitě přijde na své.

INFORMACE O TRZÍCH

Naplavka

Foto: archiv

praha sportovni
praguecitytourism
volnycaspraha
planetarium
kultura logo cz

fb logo bottom