Comic-Con v Praze poprvé již tento týden. Na které literární a komiksové hvězdy se mohou návštěvníci těšit?

Festival popkultury Comic-Con Prague odtajnil seznam hlavních hvězd z řad spisovatelů, scénáristů a komiksových tvůrců, kteří se zúčastní besed a diskusí v rámci literárního a komiksového programu. Historicky první Comic-Con Prague proběhne v termínu 7.– 9. února 2020 v pražském O₂ universu.

„Hlavní hvězdou bude známý britský spisovatel Ben Aaronovitch, který se prosadil jako televizní scenárista pro proslulý anglický seriál Doctor Who či space operu Jupiter Moon,“prozradil Pavel Renčín, marketingový ředitel Active Radio, jejíž produkční divize NoLimits akci spolupořádá. Mezi nejznámější knižní díla Bena Aaronovitcha patří Řeky Londýna, Zvony Londýna, Strom viselců nebo Měsíc na Soho.

„Z českých spisovatelů a spisovatelek sci-fi, fantasy a hororu nám svoji účast již potvrdili Miroslav Žamboch či František Kotleta. Dorazí také Vilma Kadlečková, Petra Neomillnerová, Karolína Francová, Kristýna Sněgoňová, Jan Kotouč či Jiří Walker Procházka,“ doplnil Václav Pravda, programový ředitel festivalu.

Spisovatelky a spisovatelé si pro návštěvníky na pátek a sobotu připravují řadu zajímavých diskusních témat jako Moderní akční fantastika, Česká fantastika v angličtině, Psaní sexuálních scén, Tvorba literárních světů, Fantastické příběhy v českém prostředí, Moderní česká high fantasy nebo Povídky a povídkové sbírky.

Hlavní literární program v neděli bude probíhat na HumbookStage, kterou organizuje nakladatelství Albatros ve spolupráci s Euromedia Group a Argo. Návštěvníci se mohou těšit na pestrý program se zahraničními spisovateli, komiksovými tvůrci, domácími literárními hvězdami i redaktory.

„Jsme rádi, že kromě zavedených spisovatelů můžeme na naší akci přivítat i mladé talenty domácí literatury, třeba Katku Šardickou, která v loňské anketě Kniha roku zvítězila v kategoriích Young Adult a Objev roku nebo talentované spisovatele Pavla Bareše či Martina Bečana a další,“ dodal Pavel Renčín.

Na festivalu popkultury samozřejmě nesmí chybět ani tvorba komiksových malířů a ilustrátorů. Mezi umělce, kteří navštíví Comic-Con Prague, patří Brian Azzarello, John McCrea, Rafa Garres, Alvaro Martínez, Marco Turini, Vlastislav Toman, Petr Kopl, Jonáš Ledecký a mnoho dalších. Zatímco komiksový program v pátek bude převážně se zahraničními hosty, sobotní a nedělní program se rozšiřuje i o domácí hosty.

Přítomnost hostů na akci je možné zjistit na těchto stránkách.

Hlavní herci a herečky, které již potvrdili účast na Comic-Con Prague 2020:

Ron Perlman: Kráska a zvíře, Hellboy, Hellboy 2: Zlatá armáda, Blade II, Star Trek: Nemesis, Zákon gangu, Pacific Rim

Brandon Routh: Superman se vrací, Legends of Tomorrow, The Flash, Arrow, Chuck

Ian McElhinney: Hra o trůny, Krypton, Hornblower, Rogue One: Star Wars Story

Casper Van Dien: Hvězdná pěchota, Hvězdná pěchota 3: Skrytý nepřítel, Tarzan a Ztracené město, Ospalá díra, Alita: Battle Angel

David Nykl: Hvězdná brána: Atlantida, Arrow, Supernatural, Heuréka – město divů, Bez vědomí

Predrag Bjelac: Harry Potter a Ohnivý pohár, Letopisy Narnie: Princ Kaspian, Gangster Ka, Rapl, Cirkus Bukowsky

Anna Schaffer: Harry Potter a Princ dvojí krve, Harry Potter a Relikvie smrti, Zaklínač, Hollyoaks

Na Comic-Con Prague si stánky a doprovodné programy připravují nakladatelství a vydavatelství:
  • Albatros
  • Argo
  • Comics Centrum
  • Crew
  • Epocha
  • Euromedia
  • Fantom Print
  • Knihy Dobrovský 
  • Pevnost

Comic Con Prague


Festival Comic-Con Prague organizují poprvé v ČR společnosti Active Radio a.s. a Comic-Con Prague s.r.o. (založená pořadateli Festivalu fantazie) ve spolupráci s rádiem Evropa 2.

Novinky a aktuality o akci můžete sledovat na webu a sociálních sítích, kam budou postupně přidávány nové podrobnější informace.

Foto: Pixabay

praha sportovni
praguecitytourism
volnycaspraha
planetarium
kultura logo cz

fb logo bottom