Pololetní prázdniny v Praze

Nevíte kam s dětmi o pololetních prázdninách? Podívejte se na náš výběr zajímavých aktivit na území hl. města Prahy. Možností je víc než dost!

Kluziště na Letné

Až do 1. března je v provozu jedna z největších venkovních ledových ploch v ČR. Přijďte si s dětmi zasportovat! Půjčovna bruslí a vyhřívané zázemí je samozřejmost. Všechny důležité informace nalezente na stránkách Prahy sportovní. 

Pololetní prázdniny v Zoo Praha

Na pololetní prázdniny v pátek 31. ledna připravila Zoo Praha pro malé i velké milovníky přírody zajímavý program. Bohatý program čeká děti v Rezervaci Bororo, nechybí ani speciální komentovaná krmení.

Den plný her se zvířecí tematikou ve Vzdělávacím centru a vystoupení v Rezervaci Bororo, zaměřené na hry zvířat. Zvýhodněný vstup za 50 Kč pro žáky s jedničkou z přírodopisných předmětů.

 
Pololetní prázdniny v Planetáriu Praha
Na prázdniny připravilo Planetárium Praha pro děti i dospělé velmi pestrý program.V pátek 31. ledna doražte do Planetária. Více o lanetáriu najdete například v našem článku z minulého týdne.
Svatební Expo 2020
Největší svatební veletrh v České republice. Hotel International, Praha 6-Dejvice. Svatební Expo je jedním z největších svatebních veletrhů v České Republice, se zaměřením nejen na snoubence z Prahy a okolí, ale z celé ČR a nově i ze zahraničí. První ročník proběhl v listopadu 2011. Elegantní akce v prostorách luxusního hotelu klade důraz na obřadní místa a svatební hostiny, svatební šaty, květiny, prsteny, dorty, svatební foto a video, ochutnávky a další.

U vstupu se také můžete zdarma zapojit do tomboly s hromadou skvělých cen od našich vystavovatelů. Návštěvu si také můžete maximálně užít například se skleničkou vína od našich vinařů, s úžasným koktejlem, který vám namíchají profesionální barmani či vynikající kávou z mobilní kavárny. Nenechte si ujít tuto luxusní velkolepou akci a příležitost získat inspiraci, a zároveň využít mimořádné slevy od vystavovatelů.
Pololetní prázdniny v Aquacentru Šutka

Oslavit se školáky pololetní prázdniny vstupem do Aquacentra Šutka za 1 Kč můžete v pátek 31. 1. 2020. V čase od 11:00 do 16:00 bude připraven bohatý program pro malé i velké. Děti budou moci soutěžit v tlapkové bitvě, zatančí si na vodní diskotéce nebo vyzkouší soutěž začarovaných soch.

Všichni návštěvníci si také mohou užít spoustu zábavy nejen v padesátimetrovém krytém bazénu, ale především v našem aquaparku, kde na ně čekají 2 tobogány, skluzavky, divoká řeka, vodopád a mnoho dalšího. Rodiče si mohou odpočinout ve vířivce a načerpat síly v našem wellness, kde jim jsou k dispozici dvě finské sauny s venkovními ochlazovacími bazénky a dvě parní lázně. Neváhejte proto a přijďte si užít báječný den se svou rodinou do Aquacentra Šutka!

Pololetní prázdniny - exkurze na Letišti Václava Havla Praha

V pátek 31. ledna je na výběr Trasa 2 s letadlem A 380 od 11 hodin a 13:30 hodin. O víkendu 1. a 2. února se můžete vydat několikrát na Trasu 2 a jednou na Trasu 5. Všechny exkurze je nutné na daný termín předem rezervovat prostřednictvím online formuláře. Na začátku exkurze projdou návštěvníci také bezpečnostní kontrolou, stejně jako cestující před nástupem do letadla.

Nejnavštěvovanější jsou tyto trasy:

Trasa 2

Fandíte letadlům? Vydejte se na prohlídku největšího letiště v ČR. Čekají vás letouny na ranveji i naší jedinečnou záchrannou techniku v krátké návštěvě exkteriéru nejmodernější požární stanice v ČR.

Na prohlídku letiště v části Jih a Sever, Cargo zóna se vydáte vyhlídkovým autobusem. Zhlédnete odbavení letadel před startem a po přistání a uvidíte také navádění letadel na stání.

V rámci exkurze budete pozorovat starty a přistání u dráhy a seznámíme vás i s technickým zázemím letiště. Neuteče vám ani prohlídka interiéru a zejména techniky Záchranné požární stanice letiště.

Ledová Praha 2020

Pro zvídavé, kteří se chtějí i o pololetních prázdninách něčemu přiučit, je opět akce Ledová Praha. Ta nabízí od 31. ledna do 2. února možnost vstupů zdarma či za zvýhodněné ceny do pražských muzeí a galerií. Pokud chcete tuto výhodu při svém víkendovém výletu využít, stačí si vyzvednout Ledovou kartu v sídle pořadatele, pražského Pionýra. S ní potom můžete vy i vaše děti využít například vstupy zdarma v Nové budově Národního muzea, Národním památníku na Vítkově, Náprstkově muzeu, v Českém muzeum hudby, Muzeu Antonína Dvořáka, Muzeum Bedřicha Smetany, v Národopisném muzeum Národního muzea nebo Národní památník hrdinů Heydrichiády.

Se slevou se děti podívají například na Pražský hrad (okruh B), do Židovského muzea, Národního Zemědělského muzea, Poštovního muzea, do Botanické zahrady PF UK Na Slupi, Muzea Karlova mostu či do Staroměstské radnice, Muzea Karla Zemana, Lorety, Muzea pražských pověstí a strašidel, Muzea fantastických iluzí, NaFilM – Národní filmové muzeum, Síně slávy českého hokeje a na řadu dalších míst. Více informací o jednotlivých akcích a dalších institucí, které jsou zapojeny do programu Ledové Prahy, naleznete na webových stránkách akce. 

Foto: archiv

praha sportovni
praguecitytourism
volnycaspraha
planetarium
kultura logo cz

fb logo bottom