Skautský institut organizuje další "Junácké jódlování"

Pražský Skautský institut pravidelně organizuje tzv. „Junácké jódlování“. Na Staroměstském náměstí si tak můžete zpříjemnit podvečer 20. ledna a přijít si zazpívat.

Ve staré Praze, na rohu Malého náměstí, kousek od orloje v domě U Minuty, kde dokonce žil nějakou domu Franz Kafka se svými rodiči, se nachází Skautský institut. Jde o velice příjemné, živé veřejné místo, kde se potkávají lidé ze všech možných skupin a generací.

Spousta mladých lidí v pavlačových prostorech s kavárnou a unikátním výhledem do ulice vyhledává workshopy, různé debaty a tematické večery, na kterých se podílejí i různé zajímavé osobnosti veřejného života.

Zdejší příjemná atmosféra denně láká na setkávání, na nové nápady nebo vzájemnou inspiraci a zábavu. Jednou z takových akcí je například i „Junácké jódlování“. A co to vlastně znamená?

Totální zpívačka, jako vždycky

Úplně první „jódlování“ neboli zpívání se v pražském Skautském institutu konalo 3. května roku 2015. Tak je to již pěkně dlouhá tradice. Vždy se totiž najde příležitost nebo nějaké výročí, kterému se mohou věnovat písničky. A nejinak je tomu i teď.

„Tentokrát bude příležitost k oprášení nejedné hrdinské písně. Termín 20. ledna totiž připadá na 100. výročí od předčasné smrti Estonského zápasníka a pověstného siláka Georga Luricha, který to se svými bicepsy dotáhl až za oceán,“ sdělili organizátoři k této hudební akci.

A taky můžete prý této události využít k tomu, že s sebou vezmete nějaký nevhodný dárek, který jste dostali k Vánocům, a pokusíte se ho vnutit někomu za něco, co nechce zase on.

Zpestřete si lednové zimní nudné období a vyrazte na Staromák ke skautům. Budete určitě velmi mile překvapeni.


SKAUTSKÝ INSTITUT

Skautský institut zřizuje Junák — český skaut. Pečuje o paměť skautingu, popularizuje ji a zpřístupňuje ji k bádání. To se daří díky usilovné práci desítek dobrovolníků.

INFORMACE O AKCI

  • 20. 1.
  • od 19:00 do 22:00 hodin
  • Skautský institut
  • Staroměstské náměstí 4/1, Praha 1
  • Vstupné: zdarma
  • Více informací na www.skautskyinstitut.cz

Skautsky institut Staromak

Foto: Archiv akce

praha sportovni
praguecitytourism
volnycaspraha
planetarium
kultura logo cz

fb logo bottom