Myslivci a lesníci se rozloučí s podzimem hudbou

V zookoutku Malá Chuchle se rozezní lovecké fanfáry na počest svátku svatého Huberta. Komentovaný koncert mysliveckých trubačů si můžete poslechnout první listopadovou sobotu.

Tradice české myslivosti se řadí mezi nehmotné statky kulturního dědictví České republiky a mezi zvyky v tomto specifickém světě patří i Svatohubertské troubení.

Začátkem listopadu totiž slaví svůj svátek svatý Hubert, patron všech lovců a myslivců. A právě na jeho počest se v Malé Chuchli rozezní lovecké fanfáry, které zahájí komentovaný koncert mysliveckých trubačů. Ti představí bohatý repertoár mysliveckých znělek, signálů a skladeb v prostředí podzimního Chuchelského háje.

Z Francie až k nám

A víte, proč vlastně myslivci hrají na lesní rohy? Troubení při lovech vzniklo původně kvůli dorozumívání, tedy k dosažení lepší organizace a pro zahájení a ukončení lovecké akce. Bylo především oblíbené při štvanicích na jelena, do Evropy se rozšířilo z francouzského královského dvora.

Zvířata z české přírody

Tyto různé skladby teď zazní v malé zoo v Chuchelském háji. Byli jste tam někdy? Lesy hl. m. Prahy zde pečují o více než 30 druhů živočichů, kteří se kvůli svému trvalému zdravotnímu či jinému handicapu již nemohou vrátit zpět do volné přírody.

Ve výbězích můžete pozorovat jeleny, muflony, daňky, kozy a divočáky, ve voliérách pak různé ptáky a také lišku, psouny, tchoře, nutrie a další zvířata, která zde našla důstojný náhradní domov.

Přijďte se podívat na tuto kouzelnou minizoo, zároveň se příjemně rozloučit s podzimem a zažít něco z myslivecké tradice.

KDO BYL SVATÝ HUBERT?

Svatý Hubert († 727) byl franský biskup, zakladatel města Lutychu a křesťanský svatý. Podle legendy se náboženskému životu zasvětil poté, co se na lovu setkal s jelenem. který nesl mezi parohy svítící kříž. Je patronem lovců, myslivců, střelců i loveckých psů.

INFORMACE O AKCI
  • 2. 11. od 14:00 hodin
  • Zookoutek Malá Chuchle
  • V Lázních 8/8, Velká Chuchle-Malá Chuchle
  • Vstup zdarma
  • Více informací na www.lhmp.cz

Lesy HMP Svatohubertske troubeni

Foto: Lesy HMP

praha sportovni
praguecitytourism
volnycaspraha
planetarium
kultura logo cz

fb logo bottom