UMtrh na Malostranském náměstí překvapí rozmanitostí

UMtrh není ledajakým trhem, je zejména mini-festivalem umění od Pražanů s cílem ukázat, že je Praha 1 také pro místní. Umělecký trh propojuje originální kreativitu a UM s minifestivalem umění na prestižní adrese Královské cesty.

Datum a čas konání příštích UMtrhů

  • so 7. 9. 2019 – ne 8. 9. 2019 
  • so 21. 9. 2019 – ne 22. 9. 2019 
  • so 5. 10. 2019 – ne 6. 10. 2019

Kulturně-umělecká open-air zóna po vzoru evropských metropolí oživuje Malostranské náměstí

Přestože v názvu slyšíte trh, obyčejné tržiště nečekejte. Stánky s uměním ale nejsou jediné, co na UMtrhu potkáte. O zábavu se pravidelně starají nejrůznější umělci - od divadelníků, přes beatboxery, performery až po básníky, ale i zpěváky a hudebníky.

Akce cílí na milovníky umění všech věkových kategorií. Na své si zde přijdou i rodiny s dětmi.

Umtrh není v metropoli žádným nováčkem. Už během první sezóny v roce 2016 proměnil Pařížskou ulici čtyřikrát v rej akrobatů a divadelníků. Během roku 2018 změnil své stálé působiště na Malostranské náměstí.

umtrh2 2018


Motto: Na křídlech umění

Z webu umtrh.cz:

Na křídlech umění, tak zní motto letošního UMtrhu. Chceme vám v roce 2019 přinášet originální tvůrce, umělce, zpěváky, dobré jídlo a pití a zábavu pro celou rodinu.

Každý UMtrh se tak můžete vyfotit u našich křídel, vytvořit originální obraz a užít si s námi víkendový festival v centru Prahy. Letos budeme putovat sem a tam, tak nás sledujte na facebooku, ať vám neuniknou novinky. Pokud se vám bude chtít lítat i mimo náš festiválek, máme pro vás trička, která vás zanesou k výšinám.

Aktuální informace o UMtrhu objevíte na oficiálních stránkách: www.umtrh.cz

nebo FB profilu www.facebook.com/UMtrh

Foto: archiv akce

praha sportovni
praguecitytourism
volnycaspraha
planetarium
kultura logo cz

fb logo bottom