Rozhovor s... Eliškou Janou-Janatovou

V dalším z letních rozhovorů Prahy volnočasové si budete moct přečíst odpovědi mladé autorky Elišky Janatové, která před nedávnem křtila svou první knížku Dospělé děti. O čem kniha je? A jak přemýšlí nad životem dvaadvacetiletá spisovatelka? Přejeme vám příjemné čtení. 


Ellie Janatová

Celým jménem Eliška-Jana Janatová, 22 let, spisovatelka původem z Mladé Boleslavi.

Elišku nebo také @elliejanatovou jistě mnoho z vás sleduje na Instagramu, kde jí znáte především jako vynikající pekařku, ale také milovnici fitness. Zajímavou novinkou a velkým překvapením je, že tato mladá a velmi talentovaná dívka vydala svou první knihu, kterou nazvala Dospělé děti.

Eliška vyrůstala v Jizerských horách, na rodinném statku v Hejnicích se dvěma sestrami. Střední školu odešla studovat na Moravu, kde si jako obor zvolila žurnalistiku. Po ukončení školy se skoro před dvěma lety přestěhovala k nám do Prahy, kde pracuje pro reklamní agenturu. Kromě pečení, cvičení a psaní jí dále baví malování a samozřejmě je vášnivou uživatelkou sociálních sítí. Rozhovor nejenom o její prvotině, ale také o cestě, která k vydaní tohoto díla vedla, si můžete přečíst v článku.

DSC08950


Rozhovor: Eliška Janatová

Kdy tě poprvé napadlo, že bys mohla napsat knihu?

Psaní miluju od malička, vždycky jsem věděla, že ji jednou vydám. Otázkou pro mě samotnou spíš zůstávalo, o čem by kniha byla…

A na to jsem přišla až tady v Praze.

Vedl Tě někdo k psaní? Například učitelka, rodiče nebo máš jinou inspiraci?

Já vždycky říkám, že tou největší inspirací by si měl být člověk právě on sám. Velkou podporou na mojí cestě – ať už je za čímkoliv, je ale moje rodina. Vždycky.

O čem kniha je?

Když jsem se rozhodla vydat dospělé děti, věděla jsem, že chci, aby byly jiné. A že stejně tak podstatné, jako o čem budou, je i to, jaké budou. Proto ta podoba; vlastní ilustrace, černý křídový papír, matná obálka. Neskromně přiznávám, že jsou mojí oblíbenou designovou záležitostí.

Dospělé děti jsou jinak o cestě k dospělosti… Jsou o lidech, které potkáváme a o těch odrazech v zrcadle, které nás budou děsit... Jsou o nevyhnutelnosti věcí. O (ne)pochopení. O slepých uličkách, ve kterých občas zabloudíme, protože ručička kompasu, který máme uvnitř sebe, je zmatená z toho, co kolem vidí. Jsou takovým čtením mezi řádky, ve kterých se najde každý z nás.

Pro koho je dle tvého názoru kniha vhodná?

O tom, pro koho je kniha určena, nejlépe napoví předmluva:

1

Jak dlouho trvala celá ta cesta – od prvního nápadu až po hotové dílo. Bylo to pro tebe těžké?

Těžké nebylo je napsat. Těžké bylo dojít do bodu kdy; kdy jsem je dokázala napsat, do bodu, kdy jsem dokázala přijmout sama sebe.

Od prvního písmenka to trvalo půl roku, než jsem držela obálku v ruce a musím říct, že jsem čekala, že to bude mnohem složitější.

Otázek, které mi běhaly hlavou na úplném začátku bylo samozřejmě spousta jako např.: Kolik potřebuju peněz? Jakého distributora zvolit? Na jaké vydavatelství se obrátit?

Nakonec se ukázalo, že na tom prvním záleží, na tom zbytku už tak úplně ne. Matika mi sice nikdy moc nešla, ale když jsem si spočítala celkovou nákladovost a vzala v potaz marži pro nakladatelství a distributora, bylo jasno – zařídím vše sama. S tím prvním mi zároveň napomohl Startovač – doporučuji všem začínajícím autorům, kutilům, vynálezcům a kreativním duším.

Chceš se psaní do budoucna věnovat více nebo to bereš spíše jako relax a koníček?

To vše záleží na tom, jak se ujme prvotina. Já pevně doufám, že ano! Protože už mám rozepsané něco ze soudku moderní prózy, ať uspokojím i náročnějšího čtenáře.

Nelze přehlédnout, že kromě psaní tě baví i velmi odlišné činnosti, jako je fitness, ale i pečení sladkého? Jak to vše jde dohromady?

Ono, když se nad tím zamyslíš, tak ve své podstatě se jedná o činnosti, které spolu velmi úzce souvisí, protože ať už se to týká fitness nebo jakéhokoliv jiného sportu, na stravě to stojí. Ono ne nadarmo se říká, že jsme to, co jíme a já jídlo miluju. Takže ano, sladké, ale bez umělého cukru. Všechny recepty, které mám na Instagramu jsou „sugar free“ a holky je milují.

Kolik času svým koníčkům věnuješ?

V poslední době jsem velmi zahlcená prací a klienty, takže jsem ráda, když stíhám trénink dvakrát týdně, ale to už je život. Člověk musí obětovat něco na úkor něčeho jiného. Nelze mít všechno, a to je naprosto v pořádku. A někdy se ti díky tomu naopak vykrystalizují koníčky nové. S Honzou (přítel – poznámka redakce) díky tomu řešíme vlastní marketingové projekty a ani na chvíli se nenudíme.

Když můžeš, kde a jak v Praze ráda trávíš volný čas?

Když mluvíš o času ve spojitosti s Prahou, přijde mi to trochu legrační, protože tady si každý s oblibou stěžuje na to, že ho není dost. Práce je spousta, ale volného času málo a všichni se ustavičně za něčím honíme. Pravdou ale také je, že když si na tenhle způsob života zvykneš, nedokážeš žít jinak. Nakonec nedokážeš žít jinde než tady. Zamiluješ si to tady. A já došla k tomu, že mi potom stačí se jen na chvíli zastavit. A je jedno, jestli je to večer v jedné ze starých pražských uliček nebo v parku, který máme za domem. Praha má svoje kouzlo, a to kouzlo je tu všude. Chce to mít jen „čas“ na to otevřít oči.

Máš nějaké oblíbené místo v Praze, kavárnu, podnik nebo cokoliv jiného?

Hipsterské kavárny jako je Kavárna, co hledá jméno, kde proběhl i křest knížky. Je tu ale tolik neokoukaných míst! A já pořád objevuji další a další.  

Ano, v pátek 2. 8. 2019 proběhl křest tvé knihy, bylo vše dle tvých představ? Užila sis tento den naplno?

Emoce. Spousta emocí, ještě teď jich mám v sobě nespočetně.

Proběhlo, byl to krásný okamžik a zároveň to byl taky den, od kterého je i kniha volně k prodeji.

DSC09070


Knihu můžete zakoupit na FB stránkách https://www.facebook.com/knihadospeledeti/?ref=br_rs nebo přes e-mailovou objednávku: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. . Lze nakoupit na dobírku nebo bankovním převodem. (poznámka redakce)

Autor textu: Petra Páleníková, Foto: archiv Elišky Janatové

praha sportovni
praguecitytourism
volnycaspraha
planetarium
kultura logo cz

fb logo bottom