Letní kina v Praze: Žluté lázně

Druhý díl našeho seriálu „Kam v Praze za kulturou“, který se v první části zaměřil na letní kina, nás zavedl do krásného reálu pražských Žlutých lázní. Tento multifunkční areál nabízí mnohem více než jen posezení na pláži. Na otázky o letním kině v oblíbeném areálu Žlutých lázní jsme se zeptali mluvčí areálu Hany Tietze.

První díl našeho seriálu, kdy jsme se vydali do karlínských Kasáren, můžete najít ZDE

Rozhovor: Hana Tietze


Žluté lázně jsou tradičním místem pro sledování například hokejového mistrovství. Jak dlouho se ve vašem areálu promítají pod širým nebem filmy?

Velké letní kino na travnaté pláži je už u nás tradicí tuším od roku 2013. Většinou dáváme jednotlivým sezónám nějaké téma, ale snažíme se vybírat domácí i zahraniční populární filmy nebo aktuální novinky. Jinak tomu nebude ani letos, budeme mít týden romantiky, akčních filmů, dobrodružných i dramatických snímků.

Kino s filmem po setmeni

 

V loňském roce se pořádalo celkem 24 promítání, bude to letos více?

Zatím nám to vychází na 29 projekcí, vždy v úterý a v sobotu. Nechceme ale dávat přesné datum ukončení, když bude hezké září nebo říjen, můžeme pokračovat. Každopádně první promítání bude v sobotu 1. června a bude to film Tátova Volha.

 

Kolik chodí v průměru lidí na jedno představení?

Jsou to stovky lidí, záleží samozřejmě na počasí. Když je krásně a hodně teplo přijde jich víc, když je chladněji méně. Ale stačí si vzít deky, a i tak je u řeky večer krásně. Když má být vyloženě déšť, včas prostřednictvím sociálních sítí dáváme návštěvníkům vědět, že se kino ruší. Mohou ale využít nějakou jinou akci v rámci areálu.

Kino po setmeni 3

 

Můžete nám odhalit něco z programu letního kina pro tuto sezónu?

Připravujeme letos tematické týdny, ještě dáváme vše dohromady. Určitě ale mohou přijít milovníci kinematografie na české i zahraniční snímky, nové i ty kultovní. Promítat budeme třeba oblíbenou Teorii tygra, nebo Po čem muži touží. Zopakujeme ale určitě Dítě Bridget Jones, nebo promítneme snímek Hora mezi námi. Doporučuji sledovat webové stránky a sociální sítě, vybere si určitě každý.

 

Jaký film byste vy sama ráda někdy viděla „pod širákem“ v letním kině?

Já osobně si ráda zajdu na filmy, které znám tak, abych stíhala sledovat děj, ale zároveň si užívala třeba krásnou atmosféru Žlutých lázní večer u řeky s nějakým drinkem v ruce. Například taková Mamma Mia je typický film pro hezký letní večer venku s přáteli.

 

Co si lze ke sledování filmů ve Žlutých lázních zakoupit za občerstvení?

Cokoli, na co máte chuť 😊 Kromě barevných drinků samozřejmě pivo, víno, nealko… každý co ho napadne. Ve Žlutých lázních rozhodně nebudete ani hladovět. Máme teplá jídla, ale také výborné grilované věci nebo lehké saláty.

Louka Zl pred zacatkem kina

 

Jaká bude letos cena lístků?

Vstupné se do kina zvlášť neplatí. Návštěvníci zaplatí pouze 50 korun vstupné do areálu. To je myslím příjemný bonus.

 

Na co byste pozvala čtenáře našeho webu do Žlutých lázní toto léto?

Žluté lázně nejsou jenom pláž, jak si mnoho lidí myslí. Není potřeba tam jít jen když je 30 stupňů. Během léta vystoupí v areálu řada hvězd, určitě bych tedy pozvala na různé koncerty, ale také na dobré jídlo a relax - no a samozřejmě na sportování! Máme novinku – speciální plavidlo eFoil na vodu, které si mohou návštěvníci vyzkoušet jako vůbec první. Jiná nejbližší půjčovna je prý až na Ibize 😊 Doporučuji spojit vše dohromady. Zahrát si třeba beachvolejbal, povozit se člunem nebo na paddleboardu na Vltavě, dát si dobrou večeři a pak si zajít na koncert, party nebo do letního kina – to vše na jednom místě a blízko centra Prahy, není to skvělé? A, nebo přijďte víckrát ať si vyzkoušíte všechno 😊


Nabídka letních kin v Praze je i letos bohatá, navštívit můžete mj. také:

Letní kino ve Žlutých lázních

Letní kino ve Werichově vile

Letní kino v Letenských sadech

Letní kino Be2Can ve Stromovce

Letní kino v MeetFactory

Letní kino Letňák

Kinobus Dopravního podniku hlavního města Prahy

Promítání před klubem Cross

Letní scéna Výstaviště

Kasárna Karlín


Na co dalšího se můžete těšit ve Žlutých lázních?

logo zlute lazne

Žluté lázně nejsou jen plovárna, ale nabízí další aktivity pro volný čas a sport. Na co dalšího se můžete těšit ve Žlutých lázních?

 • Koncerty
  • Paul Kalkbrenner
   • Fanoušci pravého berlínského tanečního techna se mohou těšit 22. srpna na vystoupení DJe Paula Kalbrennera
  • Monkey Business
   • Tradiční koncert kapely Monkey Business ve Žlutých lázních proběhne 13. června
  • Vzpomínkový koncert Vláďa Šafránek Tribute
   • Na koncertě, který mají pod záštitou skupiny Harlej a Walda Gang, si přijdou zavzpomínat na Vláďu Šafránka skupiny Alkehol, Komunál, Rybičky 48 a další
 •  Stand Up Comedy
  • Vystoupení Na stojáka bude toto léto ve Žlutých lázních hned sedmkrát a předvedou se na něm Lukáš Pavlásek, Daniel Čech, Karel Hynek a další protagonisté
 •  eFoil Lift
  • Ve Žlutých lázních si mohou vyzkoušet milovníci vodních sportů elektrický foil v jediné půjčovně ve střední Evropě (prkno s elektropohonem, bezdrátovým ovládáním a křídlem, jehož pomocí jezdec doslova létá nad hladinou)
 •  Turnaj ve stolním tenise pro všechny a Turnaj v plážovém volejbale pro všechny
  • Amatérské turnaje, které budou probíhat celé léto až do 14. září
  • Po ukončení celých turnajů budou vyhlášeni vítězové
 •  Crossfitové hřiště Yellow Gym
  • Na tomto hřišti se mohou návštěvníci protáhnout, cvičit s vlastní váhou těla nebo za pomocí činek
  • K dispozici bude i cvičení s profesionálními trenéry
 •  Den dětí
  • Téma letošního dne dětí je Alenka a kouzelná Žlutozem
  • Dětí se mohou těšit na zábavu, soutěže, kouzelnou soutěžní stezku nebo show na podiu

FOTO: Archiv Taiko, a. s. Žluté lázně

praha sportovni
praguecitytourism
volnycaspraha
planetarium
kultura logo cz

fb logo bottom