Letní kina v Praze: Kasárna Karlín

Promítání filmů pod širým nebem se v posledních letech stalo oblíbenou zábavou nejen mezi Pražany, není tedy divu, že se stále více areálů snaží svá letní kina vychytat jak jen to jde. Osvěžující nápoje, čerstvý vzduch a neopakovatelná atmosféra noční Prahy… neříkejte, že už po těchto řádcích nemáte chuť si na nějaké takové promítání zajít.

Na otázky o letním kině v oblíbeném areálu Kasárna Karlín jsme se zeptali přímo ředitele Kasáren Matěje Velka, který bývá označován mimo jiné také jako pražský kulturní developer.

Rozhovor: Matěj Velek


Jak dlouho se ve vašem areálu promítají pod širým nebem filmy?

Letos zahajujeme 3. sezónu letního kina, promítat venku budeme od června až do září.

 

Bude letos na programu více promítání než loni?

Bude to velmi podobné, momentálně se jedná o zhruba 30 projekcí.

 

Kolik chodí v průměru lidí na jedno představení?

Letní kino má obecně dobrou návštěvnost. Loni v srpnu byla průměrná návštěvnost přibližně 230 diváků na jedno promítání.

 

Můžete nám odhalit něco z programu letního kina pro tuto sezónu?

Zahajujeme tematicky filmem (500) Days of Summer, v plánu je pak klasická československá komedie Škola základ života, komedie Vrať se do hrobu, skvělé drama Scarface nebo Burtonův Střihoruký Edward. V rámci Prague Pride také připravujeme projekce ve spolupráci s festivalem Mezipatra.

 20180526 exteriery namesti Letni kino web 222804

Jaký film byste vy sám rád někdy viděl „pod širákem“ v letním kině?

Třeba Call Me By Your Name.

 

Co si lze ke sledování filmů v Kasárnách zakoupit za občerstvení?

Během letních měsíců mají návštěvníci k dispozici čtyři bary, jeden z nich například uvnitř Prastánku Františka Skály, který je vytvořen ze 350letého stromu. Točíme pivo z Vinohradského pivovaru, Karlínské pivo, Plzeňský Prazdroj a mnohá další. V kavárně nabízíme kvalitní utopence nebo naložené hermelíny od lokálních dodavatelů, masové i vegetariánské wrapy máme od sociálního bistra Střecha. Venku je také ohniště, na kterém si můžou návštěvníci opéct špekáčky, které prodáváme na baru. Na nádvoří pak budou stánky s různým občerstvením - např. oblíbené Color Burgers.

 

Jaká bude letos cena lístků?

Nezdražujeme, lístky u nás i nadále stojí 80,- a jsou vždy k dispozici v předprodeji a v den projekce na místě. Proti vratné záloze dostanou diváci deku.

 

Na co byste pozval čtenáře našeho webu do Kasáren Karlín toto léto?

Největší akcí letní sezóny je rozhodně série koncertů vážné hudby pod širým nebem, které se uskuteční v termínu 19.-23. června na nádvoří Kasáren. Ke druhým narozeninám zahraje Kasárnám čtyřicetičlenný orchestr PKF - Prague Philharmonia pod vedením 28letého dirigenta Jiřího Rožně, který je vycházející světovou hvězdou. Chceme tak dostat klasickou hudbu z koncertních sálů do veřejného prostoru a ukázat, že Mozarta, Beethovena i Martinů si můžete poslechnout v neformálním a uvolněném prostředí Kasáren Karlín.

20180821 exteriery namesti web 195210


O Kasárnách 

Z webu kasarnakarlin.cz:

Místo pro setkávání lidí napříč generacemi. Kulturní oáza bez vizuálního smogu jen pár minut od centra Prahy. Kavárna, kino, pískoviště, galerie, bar a klub, ohniště, kulturní i sportovní vyžití – to všechno nabízejí Kasárna Karlín svým návštěvníkům.

Areál byl poprvé otevřen veřejnosti při příležitosti 200 let Karlína v červnu 2017 za podpory Ministerstva spravedlnosti ČR. 


Nabídka letních kin v Praze je i letos bohatá, navštívit můžete mj. také:

Letní kino ve Žlutých lázních

Letní kino ve Werichově vile

Letní kino v Letenských sadech

Letní kino Be2Can ve Stromovce

Letní kino v MeetFactory

Letní kino Letňák

Kinobus Dopravního podniku hlavního města Prahy

Promítání před klubem Cross

Letní scéna Výstaviště

Kasárna Karlín

V příštím díle vás Praha volnočasová vás pozve do areálu Žlutých lázní. Další díly seriálu se budou věnovat například nabídce muzeí. Více o volnočasových aktivitách naleznete na www.prahavolnocasova.cz 

Foto: archiv Kasárny Karlín

praha sportovni
praguecitytourism
volnycaspraha
planetarium
kultura logo cz

fb logo bottom