Automobilové legendy opět na Výstavišti

Letos bude mít tato ojedinělá akce šestý ročník a návštěvníci se mohou těšit na některé změny. Ale především je čeká od 17. do 19. května program plný automobilových skvostů a zábavy spojené se světem motorismu.

Zatímco loni byly LEGENDY věnovány oslavě automobilové historie Československa, letošní ročník se zaměřuje na ikonické značky amerického automobilového průmyslu. Návštěvníci slavnosti tak budou moci na hlavním nádvoří Výstaviště Praha nahlédnout nejen do bohaté historie těchto zámořských značek, ale seznámit se také s jejich aktuálními novinkami, dokonce výjimečně i v rámci výstavní premiéry v České republice.

K vidění budou, vedle amerických osobních automobilů, také legendární trucky, pick-upy a motocykly. Na své si přijdou milovníci amerických filmových vozů, kteří si prohlédnou třeba legendární Ford Mustang „Eleonor“ z filmu 60 sekund či verzi „Bullitt“ ze stejnojmenného filmu s nezapomenutelným hercem Steve McQueenem.

Nebudou ale chybět ani nejrychlejší supersporty z Evropy. Mezi nimi i automobilové klenoty, jako jsou Bugatti Chiron a Bugatti Veyron. Vlastní flotilu překvapení na čtyřech kolech slibují přivézt automobilky Mercedes-Benz, Ford, Toyota, Subaru, Jaguar a další, Citroën zde dokonce oslaví 100 let od založení.

Představí se i unikátní kousky našich sběratelů např. limuzína Imperial Le Baron z roku 1968 po gabonském prezidentovi Omaru Bongovi či jedinečné TATRY.

Na volné ploše bude probíhat motokrosový letecký den v podání bratří Podmolů a Petra ’Pilníka’ Piláta, který s sebou přiveze i jednu hvězdu ze zahraničí. Areálem budou jezdit vozy ve spanilých přehlídkách. Zábavu slibuje i samostatný pavilon s automobilovými simulátory, hrami, modely, hračkami, uměním a merchem.

LEGENDY 2019 nabídnou více než tisíc exponátů s celkovou hodnotou přes jednu miliardu korun.

PRAKTICKÉ INFORMACE

Otevírací doba

  • Pátek 17. května - 14:00 – 18:00
  • Sobota 18. května - 9:00 – 18:00
  • Neděle 19. května - 9:00 – 17:00

Vstupné na místě

  • Dospělí – pátek 390 Kč
  • Dospělí – sobota – neděle 490 Kč
  • Děti nad 150 cm/studenti/senioři/ZTP/ZTP-P – jednodenní vstup 250 Kč
  • Děti do 150 cm zdarma

Vstupenky možno zakoupit online (výhodnější cena na sobotu).

Foto: archiv akce

praha sportovni
praguecitytourism
volnycaspraha
planetarium
kultura logo cz

fb logo bottom