Praha se připravuje na festival Mezi ploty

Na letošní festival Mezi ploty, který se v areálu Psychiatrické nemocnice Bohnice uskuteční 25. a 26. května, přijede na 160 špičkových muzikantů a divadelníků. Celkem se na 14 scénách rozesetých po bohnickém parku odehraje více než 200 dílčích akcí.

Mnohahektarový bohnický areál se o posledním květnovém víkendu opět stane dějištěm jednoho z našich nejpopulárnějších festivalů. A aby se v obrovské žánrové pestrosti této originální přehlídky dokázal každý zorientovat, rozdělí se festivalový rej jako již tradičně na několik „programových zón“, ve kterých si každý najde, co je jeho srdci blízké.

Central park

Hlavní scéna Central park, která vyroste na louce před kostelem, přivítá hned několik headlinerů, které ani není třeba moc představovat. Mimo jiné to skupina Divokej Bill, Barbora Poláková, Tomáš Klus, kapely Sto zvířat a Mňága a Žďorp a další.

Alternativní zóna

Pro ty, co to mají rádi trochu nekonvenční, festival připravil Alternativní zónu, kam znovu zamíří například Katarína Kubošiová vystupující pod jménem Katarzia, kapela Zrní, Klára Vytisková a jiní.

Rodinná zóna

Tato zóna dělá z festivalu Mezi ploty mimořádnou rodinnou událost. Je totiž opravdu veliká – a k tomu plná pohádek, soutěží, her, tvůrčích dílen, loutek, divadla a především muziky, která oslovuje děti a přitom pobaví i rodiče. Vystoupí zde mimo jiné Kašpárek v rohlíku, kapela BomBarďák či HaDivadlo.

Street zóna

Pro takzvanou Street zónu namíchal festival lahodnou směs muziky zaměřené především na mladé posluchače. Uvidíte a uslyšíte písničkáře, který si říká Pokáč, Martu Jandovou, kapelu Krucipüsk, Eddie Stoilowa a řádku dalších.

Divadlo za plotem a Scéna smíchu

Divadelní sekce festivalu Mezi ploty má podobně vybrané kvality jako část hudební. Dokazuje to i letošní sestava: mimo jiné divadlo Vosto5, soubor SpoluHra, Divadlo v Řeznické a nebude chybět samozřejmě ani Bohnická divadelní společnost. Otevře se také Scéna smíchu, věnovaná komedii, skečům a improvizaci.

A mnohem více…

Kromě téhle plejády hudebních a divadelních lahůdek ovšem bohnická přehlídka nabízí i pořádnou dávku workshopů, prezentací neziskových organizací, diskuzí s předními psychology a zajímavých aktivit, jako jsou hypnóza, bubnování, chůze po žhavých uhlících, jóga, relaxace nebo arteterapie, které na jiném festivalu najdete jenom stěží.

Celý program festivalu Mezi ploty, který se koná i za podpory hlavního města Prahy, je k dispozici na www.meziploty.cz.

EFFE LABEL

Festival Mezi ploty si již získal uznání i na mezinárodní scéně v podobě prestižního označení EFFE Label 2017/2018. (EFFE je iniciativa Evropské festivalové asociace, podporovaná Evropskou unií.) Mezinárodní porota doslova uvedla, že tento festival je „velice populární u širokého publika, propojuje širokou veřejnost se zdravotně postiženými a duševně nemocnými a bourá všechny bariéry. Má kvalitní dramaturgii a obrovský společenský dopad.“

PRAKTICKÉ INFORMACE

  • Psychiatrická nemocnice Bohnice,
  • Ústavní 91/7, Praha 8
  • 25. a 26. května
  • po oba dny od 12:00 hodin
  • areál bude otevřen od 11:00 hodin
  • Vstupenky: informace o cenách a nákup online zde 

mezi ploty 0409082744

Z loňského ročníku, zdroj: archiv akce

praha sportovni
praguecitytourism
volnycaspraha
planetarium
kultura logo cz

fb logo bottom