Průvodci slaví, prohlídky Prahy budou zdarma

Asociace průvodců České republiky pořádá k Mezinárodnímu dni průvodců prohlídky zdarma. Konat se budou 23. února.

Mezinárodní den průvodců, který se slaví od roku 1985, připadá na 21. 2., což letos vychází na příští čtvrtek. Na většině míst se proto prohlídky budou konat až následující pátek nebo sobotu. Akce bude probíhat po celé republice, v metropoli jsou na výběr dvě komentované trasy.

V Praze přes 2 000 průvodců

Asociace průvodců ČR vznikla na podzim roku 2001 jako občanské sdružení průvodců v oblasti cestovního ruchu. V Česku se podle asociace činností průvodce zabývá 4 500 osob. Z toho zhruba polovina podniká v našem hlavním městě a Středočeském kraji. Jsou ale také neregistrovaní průvodci, za jejichž služby se však nemůže nikdo zaručit.

V Praze můžete na prohlídku s těmi pravými, vzdělanými a kvalifikovanými průvodci vyrazit 23. února. Sraz účastníků je na náměstí Václava Havla.

Kavárna, která má genia loci

Na výběr jsou dvě trasy, z nichž obě se po právu zastaví také v kavárně Slavia naproti Národnímu divadlu. Snad nejslavnější pražská kavárna, kde se scházeli a schází umělci, byla otevřena v roce 1884. Chodil sem Jaroslav Kvapil, Vítězslav Nezval, bratři Čapkové, Jan Zrzavý, později třeba Václav Havel nebo básník Jiří Kolář.

TRASY PROHLÍDEK

  1. a) Národní divadlo - Akademie věd - kavárna Slávie - most Legií - Střelecký ostrov - Újezd
  2. b) Národní divadlo - Akademie věd - kavárna Slávie - Goethe Institut (bývalé velvyslanectví NDR) - Slovanský ostrov (Žofín) – Mánes

INFORMACE O AKCI

Foto: archiv

praha sportovni
praguecitytourism
volnycaspraha
planetarium
kultura logo cz

fb logo bottom