Skoro to vypadá, že se pražské planetárium účastnilo netradiční dopravní nehody. Do budovy planetária ve Stromovce se totiž „proboural“ nový exponát: model 1:1 raketoplánu Atlantis. Od 21. července se do něj budou moci návštěvníci podívat a vyzkoušet si na vlastní kůži, jak se cítili astronauti na jeho palubě. 

Druhou červnovou premiérou Divadla Na zábradlí je 30. června autorská inscenace Ahoj vesmíre! v režii Jana Mikuláška. Diváci jsou zváni do exkluzivního prostoru Planetária Praha ve Stromovce, aby se zúčastnili vědecké konference We Are The Humans 2021, jejímž cílem je shodnout se na znění zprávy určené mimozemským civilizacím. 

Divadlo Spejbla a Hurvínka slavnostně oznámila zahájení letní scény v Hotelu International i premiéru nové hry „Hurvínek a nezvaný host“, která se v Planetáriu v pražské Stromovce. Kmotrem hry se stal dlouholetý ředitel Zoo Praha Miroslav Bobek. Kvůli pandemii koronaviru bylo divadlo dlouho uzavřeno, ale celý tým nezahálel a připravil pro své fanoušky spoustu projektů, jejichž vyvrcholením je právě příprava nové hry, kde hraje jednu z hlavních rolí člunozobec.

Ve čtvrtek 10. června se v dopoledních hodinách můžeme těšit na další z řady překrásných nebeských divadel, kdy Měsíc vstoupí do cesty slunečním paprskům – nastane prstencové zatmění Slunce, které v našich zeměpisných šířkách bude viditelné jako částečné s maximální fází přibližně 0,17.

Konečně. Konečně se nejen v Praze začínají uvolňovat koronavirová opatření a ruku v ruce s tím otevírají své dveře pražské instituce. Jednou z nich je také Planetárium Praha, vystupující nyní pod jednotnou značkou Planetum. V planetáriu se nyní těší na Hvězdné prázdniny a v rámci akce Dotkni se vesmíru chystá nad Prahou let stratosférického balonu. Jak moc ovlivnila chod planetária pandemie? A co se chystá za další projekty? Ptali jsme se Lenky Soumarové, zástupkyně ředitele Planetária Praha.

praha sportovni
praguecitytourism
volnycaspraha
planetarium
kultura logo cz

fb logo bottom