Druhý díl našeho seriálu „Kam v Praze za kulturou“, který se v první části zaměřil na letní kina, nás zavedl do krásného reálu pražských Žlutých lázní. Tento multifunkční areál nabízí mnohem více než jen posezení na pláži. Na otázky o letním kině v oblíbeném areálu Žlutých lázní jsme se zeptali mluvčí areálu Hany Tietze.

Promítání filmů pod širým nebem se v posledních letech stalo oblíbenou zábavou nejen mezi Pražany, není tedy divu, že se stále více areálů snaží svá letní kina vychytat jak jen to jde. Osvěžující nápoje, čerstvý vzduch a neopakovatelná atmosféra noční Prahy… neříkejte, že už po těchto řádcích nemáte chuť si na nějaké takové promítání zajít.

Letos bude mít tato ojedinělá akce šestý ročník a návštěvníci se mohou těšit na některé změny. Ale především je čeká od 17. do 19. května program plný automobilových skvostů a zábavy spojené se světem motorismu.

Na sobotu 18. května připravily Lesy hlavního města Prahy ve Stromovce program, který návštěvníkům nabídne spoustu zajímavostí o tomto největším pražském parku, ale také možnost podívat se běžně nepřístupného vodárenského domku a nahlédnout do Rudolfovy štoly.

Od 9. do 12. května 2019 zaplní výstaviště v Holešovicích 25. ročník mezinárodního knižního veletrhu a literárního festivalu Svět knihy Praha. Tuzemským čtenářům představí tvorbu desítek autorů z Česka i zahraničí, kteří do Prahy zavítají osobně. Výjimečnou událostí bude jistě setkání s dvěma významnými spisovateli oceněnými Nobelovou cenou za literaturu: Hertou Müllerovou a Mariem Vargasem Llosou. Původem peruánský literát reprezentuje hlavního hosta jubilejního ročníku, jímž je Latinská Amerika. Zásadní pozornost letošního programu je pak věnována tématu Paměti a vzpomínek.

praha sportovni
praguecitytourism
volnycaspraha
planetarium
kultura logo cz

fb logo bottom