20. října se v Česku slaví Den stromů. A právě k tomuto dni vyhlásilo Hlavní město Praha ve spolupráci s Lesy hl. m. Prahy výtvarnou soutěž. Do konce září tak můžete posílat obrázky na téma duše stromů, slavnostní vyhlášení soutěže proběhne na Dni stromů ve Stromovce.

UMtrh není ledajakým trhem, je zejména mini-festivalem umění od Pražanů s cílem ukázat, že je Praha 1 také pro místní. Umělecký trh propojuje originální kreativitu a UM s minifestivalem umění na prestižní adrese Královské cesty.

Náprstkovo muzeum pro své návštěvníky připravilo na 17. srpna zajímavou akci pod názvem Etnopiknik. V jeden den a na jednom místě tak máte možnost všemi smysly poznat mimoevropské kultury.

V dalším z letních rozhovorů Prahy volnočasové si budete moct přečíst odpovědi mladé autorky Elišky Janatové, která před nedávnem křtila svou první knížku Dospělé děti. O čem kniha je? A jak přemýšlí nad životem dvaadvacetiletá spisovatelka? Přejeme vám příjemné čtení. 

Když nemůžeš, tak přidej! Známým mottem Emila Zátopka se jistě neřídí každý běžec, pro některé je důležitější dobrý pocit a berou běh jako relaxaci a dobré dobití „baterií“ po náročném dni v práci. Ať patříte do první či druhé skupiny, máme pro vás připravený přehled tras, kde se dá v Praze kvalitně a efektivně běhat. A mít z toho radost.

praha sportovni
praguecitytourism
volnycaspraha
planetarium
kultura logo cz

fb logo bottom