Prahou křížem krážem - Krotitelé strašidel

Karlínské Spektrum DDM hl. m. Prahy připravilo na neděli 21. října již sedmý ročník stopovací hry pro rodinné týmy Prahou křížem krážem, letos s tématem „Krotitelé strašidel“.

Letošní akce navazuje na ty předchozí především v tom, co pravidelní účastníci považují za důležité – hodnotné strávení volného času při řešení úkolů v rámci půldenní hry. Po předchozích ročnících „Záhada zmizelého obrazu“ a „Vynálezy“ se letos pedagogové Karlínského Spektra rozhodli hru odlehčit a ústřední motto hry se nebude točit kolem detektivní zápletky.

To zásadní však zůstává. Najít a splnit dostatečné množství stanovišť ve vymezeném čase a dostat se do cíle. Důležitým prvkem hry budou samotná strašidla umístěná v herním území.
„Během prvních 24 hodin od spuštění registrací se přihlásilo přes devadesát týmů. To je velká výzva. Jsme zavázáni ohromnému množství rodin, které se do hry přihlásily. Předchozí ročníky absolvovalo v průměru skoro šest stovek účastníků a mnozí z nich se vracejí opakovaně,“ přibližuje přípravy jeden z organizátorů Martin Kašík.

Hra je rozdělena na dopolední a odpolední variantu, přičemž na té dopolední organizátoři očekávají týmy rodičů s kočárky a předškoláky. „V každém týmu, který se přihlásí na dopolední variantu, je povinné mít člena, který ještě nechodí do školy. Odpolední část je již naplněna, pro předškoláky však máme stále míst dostatek,“ doplňuje Jirka Tvrdoň, další z organizátorů.

„Hra původně pro dvě desítky rodin se násobně rozrostla. Nechceme, aby se nám místo hry přeplnilo závodníky, kteří budou netrpělivě čekat na každém stanovišti. Na prvním místě zůstává zážitek ze hry, pocit z objevování a poznávání části Prahy. Kde se hra odehraje letos, však dopředu neprozradíme, to se dozvědí pouze registrovaní účastníci,“ uzavírá Martin.

Troufnete si na setkání se strašidly, nebojíte se časové tísně a máte chuť si zasoutěžit? Neváhejte a přihlaste se již nyní – zbývá posledních pár míst. Bližší informace k akci jsou k dispozici na webu Karlínského Spektra spolu s rezervačním formulářem.

Kontakt: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Dům dětí a mládeže hl. m. Prahy je největší volnočasové zařízení v České republice s tradicí od roku 1950. Pro všechny věkové kategorie nabízí přes 500 kroužků, ateliérů, kurzů a oddílů. Zaměřením pravidelných činností uspokojí i ty nejnáročnější. Poskytuje také vzdělávání pro předškoláky prostřednictvím center pro předškolní děti. 

Další jeho činností je pořádání prázdninových pobytových akcí a příměstských táborů, akcí pro širokou veřejnost, soutěží, mezinárodních a vzdělávacích aktivit. V neposlední řadě provozuje DDM hl. m. Prahy vlastní ubytovací zařízení na celkově osmi místech
v Čechách.

ddm krotitele strasidel

Foto: www.ddmpraha.cz 

praha sportovni
praguecitytourism
volnycaspraha
planetarium
kultura logo cz

fb logo bottom