Pražský filmový kufr: patronát nad sekcí animovaných filmů převzalo Divadlo Spejbla a Hurvínka

Jedním z mediálních partnerů 2. ročníku festivalu mladých filmařů Pražský filmový kufr se stalo proslulé pražské loutkové Divadlo Spejbla a Hurvínka. Hurvínek převezme patronát hlavně nad soutěžní sekcí Animovaný film.

Protože on ani Spejbl nejsou ve filmovém světě žádní nováčci a zrovna k téhle kategorii mají rozhodně co říci – už v roce 1931 natočili krátkometrážní film Spejblovo filmové opojení, nejspíš první zvukový „animáč“ u nás (i když to tehdy byl vlastně jen záznam divadelního představení). Několik generací diváků zná téměř nazpaměť 13 dílů Večerníčku z roku 1972 Na návštěvě u Spejbla a Hurvínka. A nejnovější filmový počin režisérů Martina Kotíka a Inny Jevlannikové Hurvínek a kouzelné muzeum, ve kterém známé loutky ožívají v animaci, přišel do kin v loňském roce. 

Co je Pražský filmový kufr?

Roztočte to, ať to stojí za to! Točíš filmy? Je ti do 20 let? Chceš se ukázat? Pražský filmový kufr je tvoje jedinečná příležitost!

Dům dětí a mládeže v Praze 6 v tomto roce pořádá 2. ročník soutěžního festivalu mladých filmařů Pražský filmový kufr. Jedná se o několikaměsíční projekt, který je určen dětem a mladým tvůrcům do 20 let. Uzavírka soutěže je 16. září, ale autoři – jedinci nebo tvůrčí týmy - mohou své snímky přihlašovat průběžně a porovnávat je s ostatními na internetových stránkách festivalu.

Tématem soutěže je „Můj svět“ a lze ho zpracovat ho podle zájmu a zaměření jako hraný, dokumentární, případně animovaný film. Pro milovníky filmového střihu je navíc připravena zvláštní kategorie film do minuty.

Během října 2018 proběhne na internetových stránkách https://www.prazskyfilmovykufr.cz/ divácké hlasování o Cenu diváka, na kterém se mohou podílet všichni zájemci o soutěžní snímky. Filmy nakonec posoudí odborná porota složená z významných osobností českého filmového a divadelního světa. Nejlepší snímky ze všech kategorií a jejich autoři budou slavnostně oceněni 10. listopadu během festivalového dne.

 

praha sportovni
praguecitytourism
volnycaspraha
planetarium
kultura logo cz

fb logo bottom