Pražský filmový kufr je jedinečnou šancí pro mladé filmaře

Dům dětí a mládeže v Praze 6 v tomto roce pořádá 2. ročník soutěžního festivalu mladých filmařů Pražský filmový kufr. Jedná se o několikaměsíční projekt, který je určen dětem a mladým tvůrcům do 20 let. Uzavírka soutěže je 16. září, ale autoři – jedinci nebo tvůrčí týmy - mohou své snímky přihlašovat průběžně a porovnávat je s ostatními na internetových stránkách festivalu.

Tématem soutěže je „Můj svět“ a lze ho zpracovat ho podle zájmu a zaměření jako hraný, dokumentární, případně animovaný film. Pro milovníky filmového střihu je navíc připravena zvláštní kategorie film do minuty.

Během října 2018 proběhne na internetových stránkách https://www.prazskyfilmovykufr.cz/divácké hlasování o Cenu diváka, na kterém se mohou podílet všichni zájemci o soutěžní snímky. Filmy nakonec posoudí odborná porota složená z významných osobností českého filmového a divadelního světa. Nejlepší snímky ze všech kategorií a jejich autoři budou slavnostně oceněni 10. listopadu během festivalového dne.

Všechny podrobnosti a průběžné informace jsou k dispozici na výše uvedených internetových stránkách a facebookovém profiluwww.facebook.com/prazskyfilmovykufr.

Spot festivalu 

Historie

Z webových stránek festivalu: 

Nápad zorganizovat festival mladých filmařů vzniknul přesně před rokem v Domě dětí a mládeže Praha 6. Věděli jsme, že u nás existuje celá řada různě zaměřených filmových festivalů, profesionálních, studentských i amatérských, animátorských dílen, akcí zaměřených na dokument nebo třeba na filmy pro děti, ale prostor, kde by děti a mladí lidé do 20 let mohli veřejně předvést své výtvory, zatím neexistoval. A tak vzniknul Pražský filmový kufr. Přemýšleli jsme, jaké filmy by se vám asi chtělo vytvořit. No jasně, animované – ty baví každého. A kdo z nás si jako dítě nepřál vyzkoušet natočit pořádný hraný biják, mnohem lepší než videa na YouTube? Ale mladí se přece taky vždycky zajímali o dění okolo sebe. … a taky dost často chtějí mít všechno rychle hotové. Rozhodli jsme se proto vyhlásit čtyři soutěžní sekce: 1. Hraný film, 2. Dokumentární film, 3. Animovaný film a 4. Film do minuty. Aby měl soutěžní festival patřičnou úroveň, bylo potřeba mít v porotě skutečné odborníky. Frajersky jsme oslovili ty nejlepší z nich a role porotců se skutečně nadšeně a velmi zodpovědně zhostili například významný režisér Karel Smyczek, výtvarnice animovaných filmů a ilustrátorka Galina Miklínová, publicista a scénárista Tomáš Baldýnský, scénograf a režisér Miloš Kirschner, dokumentarista Martin Mareček, producent Jaroslav Kučera a další. Jejich zkušenosti a rady jsme vám průběžně nabízeli ve spotech na facebooku, takže jste ještě před přihlášením do soutěže mohli zjistit, s kým budete mít tu čest.

Pro dosud nerozhodnuté jsme na jaře uspořádali několik dokumentárních a animátorských dílen vedených našimi porotci. Propagovali jsme na školách, v domech dětí a mládeže, prostě všude, kde jsme se s Vámi mohli setkat. Pro přípravu jsme tedy udělali maximum, ale neměli jsme tušení, jakou odezvu naše snažení bude mít. Vy jste ale absolutně předčili naše očekávání: nakonec 444 mladých filmařů (není to jazykolam!) poslalo do soutěže 196 snímků. A to si samozřejmě žádalo pořádný mejdan na oslavu! 11. listopadu 2017 se konal v pražském kině Dlabačov FestDen naplněný k prasknutí projekcemi nominovaných filmů, besedami s odborníky z filmového světa, tvůrčími dílnami, divadelními skeči Spolku TOT a uzavřený slavnostním vyhlášením a předáním cen za nejlepší filmy ve všech kategoriích.

Z FestDne odcházela spousta hostů s předsevzetím, že v dalším ročníku nesmí chybět zrovna jejich film. Druhý ročník Pražského filmového kufru je tu, my se moc těšíme na vaše výtvory a přejeme vám: „Točte světem!“

 

Cena:vstup volný
 

Kontaktní osoba:Martin Vejvoda
E-mail:Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
Telefon:235323333
praha sportovni
praguecitytourism
volnycaspraha
planetarium
kultura logo cz

fb logo bottom

BCMath lib not installed. RSA encryption unavailable