DDM Karlínské spektrum: celoroční kurzy jezdectví

Děti zde pracují ve skupinách, navzájem se podporují a pomáhají si. Naše středisko nabízí několik kurzů, ze kterých si můžete vybrat ten nejvhodnější pro vaše děti.

Přípravka A

Věk: 7–9 let
Cena: 3000 Kč (pololetí); 5500 Kč (rok)
Čas: 15.00–15.30
Děti si zvykají na kontakt s koněm a dalšími domácími zvířátky. Učí se základní dovednosti související s pohybem okolo koní, jak ke koni přistupovat, jak nasedat a sesedat, základnímu sedu a jednoduchým cvikům směřujícím k posilování správného jezdeckého sedu.

Přípravka B

Věk: 8–10 let
Cena: 4500 Kč (pololetí); 8500 Kč (rok)
Čas: 15.30–17.30
V rámci kurzu si účastníci upevňují svůj vztah se zvířaty a učí se zodpovědnosti vůči živému tvoru. Děti získávají nové teoretické a praktické znalosti. Zpevňují jezdecký sed a provádějí prostocviky v sedle. Učí se postupně samostatně uzdit, sedlat a vodit koně v kroku. Pravidelně chodí i na procházku do přírody s vodičem za přítomnosti cvičitele. Čas ježdění je 20 min. Aktivně se zapojují také do péče o koně (čištění, krmení) a pomáhají ve stáji (zametání, mytí žlabů). 

Začátečníci

Věk: 11–12 let
Cena: 6000 Kč (pololetí); 11500 Kč (rok)
Čas: 15.30–18.30
Začátečníci se o koně samostatně postarají před a po ježdění. Prohlubují své teoretické znalosti a praktické dovednosti. Provádějí základní jízdárenské cviky a učí se koně samostatně ovládat v klusu na jízdárně i v terénu. V závěru kurzu začínají s nácvikem cvalu na lonži. Učí se zodpovědnosti vůči živému tvoru, který potřebuje kompletní péči. Doba ježdění je 45 min. Aktivně pomáhají ve stáji (zametání, vybírání bobků, úklid areálu, péče o cajky) a pečují o koně (čištění, krmení).

Pokročilí

Věk: 13–18 let
Cena: 6000 Kč (pololetí); 11500 Kč (rok)
Čas: 15.30–18.30
Pokročilí rozšiřují své jezdecké dovednosti, kdy koně již samostatně ovládají ve všech základních chodech, o složitější jízdárenské cviky a o základy skokové gymnastiky. Rozvíjejí své znalosti v terminologické oblasti sportovního ježdění, výcviku koně atd. Doba ježdění je 45 min. Aktivně se podílejí při pomoci ve stáji (vybírání bobku, házení sena, zametání, péče o cajky) a pečují o koně (čištění, krmení, vodění) a aktivně pomáhají s přípravou koní pro přípravku B. 

 

Tagy: DDM hl. m. Praha, DDM Karlínské spektrum

praha sportovni
praguecitytourism
volnycaspraha
planetarium
kultura logo cz

fb logo bottom