Ateliér tvůrčího psaní a autorské tvorby

Baví tě psát, ale zatím tvoříš jen do šuplíku? Chtěl/a bys, aby tvoje texty někdo četl?

Ateliér tvůrčího psaní je určen pro malé spisovatele/spisovatelky od 12 let. Děti se budou věnovat rozvíjení své fantazie a svých tvůrčích schopností tvůrčím psaním. Na stylistických cvičeních poznají, jaké jsou zákonitosti jednotlivých žánrů, jak napsat příběh, báseň, detektivku, pohádku, či článek. Sám/ sama nebo spolu s ostatními. Výstupem budou texty, které se budeme snažit vydat, ať už pro veřejnost, nebo ve svém časopise.

Co se naučíme: rozvíjet vlastní chuť psát, pracovat s textem, rozpoznávat literární žánry a umět v nich tvořit, zaujmout čtenáře, budovat zápletku a tvořit příběh.

Ateliér autorské tvorby

Kdo je autorský herec a jak tvoří? Autorský herec vychází při výstavbě divadelního představení ze sebe, svých témat, nápadů, zážitků, svých textů, pohybu, zkrátka ze svých předností. Ateliér je určen pro děti, které mají rádi divadlo, a zároveň rádi tvoří svoje texty, hudbu, vyjadřují se pohybem, nebo jsou třídním klaunem a aspirují na kariéru stand-up komika. Kroužek se pohybuje mezi divadlem a tvůrčí dílnou. Výstupem bude autorský tvar každého účastníka (přednes svého vlastního textu/ divadelní kousek/ recitace/ komický gag, apod. který se spojí v jeden autorskýcelek.

Co se naučíme: Práci s hlasem, tělem, textem - používání svých předností k vytváření divadla a svého autorského kusu.

Může jít o obrázek 1 person a text that says 'NOVE OD ZÁRÍ ATELIÉR TVÜRČÍHO PSANÍ A AUTORSKÉ TVORBY PRO HOLKY A KLUKY OD 12 LET'

Lektorka:

Monika Tintěrová - autorka, básnířka a performerka, absolventka hebraistiky a učitelka hebrejštiny, studentka herectví se zaměřením na autorskou tvorbu a pedagogiku. Podílela se na autorském představení Living room - exploring of intimacy skupiny Teatron ha Merchav, v Jeruzalémě; byla jednou z aktérek v Divadle utlačovaných v brněnském BURANTEATRu, v současnosti zkouší ve spolupráci s Tancem Praha novou podobu projektu Jáma lvová; dále projekt Autoteatro; připravuje autorské představení Kabaret. Na jaře 2021 ji vyjde básnický debut Starý paní mají v ústech porcelán.

Přihlásit se na kurz můžete ZDE

Foto: pixabay

praha sportovni
praguecitytourism
volnycaspraha
planetarium
kultura logo cz

fb logo bottom