Celorepublikové finále české ligy robotiky proběhne v Karlínském spektru

Vyčkávání na „lepší časy“ přineslo své plody! V sobotu 12. června 2021 proběhne republikové finále České ligy robotiky – FIRST LEGO League, jako součást celosvětové soutěže, která se v letošním roce s ohledem na pandemii konala ve všech zemích pouze distanční formou. Nám se po několikerém posunutí termínu podaří tento turnaj, jako jedněm z mála na světě, uspořádat v sídle DDM hl. m. Prahy na Karlínském náměstí od 8.45 za osobní účasti týmů z celé republiky. 

FIRST LEGO League je soutěž ve stavbě programovatelných robotů ze stavebnice Lego, která probíhá každý rok na celém světě vždy na předem stanovené téma.

Tato soutěž, u nás nazývaná Česká liga robotiky, je sama rozčleněna na 4 disciplíny – Robot Game, výzkumný úkol, Robot Design a týmová spolupráce.

Jejím hlavním cílem je zpřístupnit a zatraktivnit dětem svět vědy a techniky, umožnit jim prožít radost z poznání a řešení problémů, z programování. Cílovou skupinou soutěže jsou žáci a studenti základních a středních škol do 16 let. V květnu proběhla regionální kola ještě distanční formou, ze sobotního finále postoupí 3 nejlepší týmy do celosvětového turnaje, který se letos uskuteční v Řecku, bohužel však opět pouze distanční formou. Mezi dlouhodobě nejúspěšnější týmy patří HobbyRobots z Prahy 4, který v loňském roce uspěl na světovém finále v Detroitu, a R.U.R team z Jeseníku, který byl ve finále v Saint Louise.

„Jsem rád, že nám mimořádná opatření vlády umožní se skutečně potkat a po dvou letech opět zažít tu neopakovatelnou atmosféru, kterou tato soutěž má. Chtěli bychom v příštích letech také výrazně zvýšit počet týmů a přispět i k tomu, aby nešlo jenom o děti organizované ve školách či při domech dětí a mládeže a střediscích volného času, ale aby se podařilo vytvořit také týmy kamarádů, kterým chceme stavebnice dlouhodobě zapůjčit,“ říká ředitel DDM hl. m. Prahy a předseda pořádajícího Sdružení pracovníků domů dětí a mládeže Ing. Mgr. Libor Bezděk.

Soutěž je otevřená veřejnosti. Přijďte se podívat na napínavé klání nadšených týmů a podpořit své favority. Vzhledem k omezení počtu přítomných, plynoucího z nařízení vlády ČR, vás prosíme o informaci, že chcete finále navštívit.

V sobotu se můžete těšit na následující program:

  • 8.45 Slavnostní zahájení
  • 9.00-15.00 Základní kola
  • 15.00 Semifinále
  • 15.30 Finále
  • 16.00 Závěrečný ceremoniál

Sdružení pracovníků Domů dětí a mládeže (SP DDM) je profesní asociace sdružující přes 270 domů dětí a mládeže/středisek volného času, která se v roce 2020 stala národním organizátorem celosvětové robotické soutěže FIRST LEGO League (FLL).

Foto: fullcircle.asu.edu

praha sportovni
praguecitytourism
volnycaspraha
planetarium
kultura logo cz

fb logo bottom