Operace Anthropoid byl během druhé světové války krycí název pro parašutistický výsadek vyslaný z Velké Británie na území Protektorátu Čechy a Morava. Jejím hlavním cílem byla likvidace zastupujícího říšského protektora Reinharda Heydricha. Mezi těmi, kteří parašutistům – vojákům československé exilové armády Jozefu Gabčíkovi a Janu Kubišovi – pomáhali a zaplatili za to svými životy, byla i řada Pražanů.

Jednotlivá zastavení hry se nacházejí především v ulicích Libně, ve které k atentátu na Heydricha 27. května 1942 došlo, ale i Vysočan a Karlína. Celkem na trase navštívíte 25 míst. Nejrůznější indicie budete hledat pomocí QR kódů. Ke hře je k dispozici také speciální křížovka.

Pokud se do hry zapojíte hned první den, tedy 22. května, můžete se na jednotlivých stanovištích potkat s protagonisty Operace Anthropoid „naživo“. Postavy budou představovat herci Divadla Pod Palmovkou a zaměstnanci radnice Prahy 8. O atmosféru se postarají dobová hlášení rozhlasu a plakáty s výzvami obyvatelstvu.

Během hry si můžete otestovat znalosti nejen o okupaci a válečných událostech, ale i o dobových reáliích jako byly oděvy, strava či zbraně.

Ať už po stopách hrdinných parašutistů vyrazíte kdykoliv do 18. června 2021, pořizujte ze hry fota, pište básně a krátké povídky. Posílejte na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.. Nejúspěšnější budou odměněni věcnými dary.

Akci připravila Praha 8 ve spolupráci s Prahou 9, Sokolem Libeň, Divadlem Pod Palmovkou a DDM Spektrum Karlín. Pokud se do QR hry nezapojíte, můžete si trasu projít individuálně až do června příštího roku.

Vše o QR bojovce Operace Anthropoid najdete zde.

DDM Anthropoid

Foto: FB Praha 8