Třeba s DDM Praha 6 - Suchdol se můžete vydat na dobrodružnou cestu a najít dračí vejce. Geolokační hra bude tentokrát bude prolínat téma "Jak vycvičit draka". Jsou připraveny 3 možné cesty (3 příběhy a 3 možnosti řešení) - pro nejmenší, na přemýšlení nebo fyzicky náročnou. Je jen na Vás, kterou si zvolíte. Každá cesta totiž vede k cíli s dračím pokladem.

Výtvarné tvoření na doma s velikonoční tématikou nabízí Dům dětí a mládeže Praha 6. Zpracované návody a materiál si můžete v DDM objednat, zakoupit a vyzvednout. V balíčku naleznete například dřevěný polotovar ptáčka, zajíčka, ozdobné papíry, pírka, větvičky, drátek, vajíčko či korálky.

DDM Praha 9 můžete vyrazit na honbu za pokladem velikonočního zajíčka, která probíhá pouze od čtvrtka 1. dubna do pondělí 5. dubna. Stopovačka vás zavede do Klíčovských sadů, kde na všechny čeká plnění spousty úkolů. Do 8. dubna si můžete také třeba zahrát hru Velikonoční hledání.

Také DDM Praha3 nabízí dětem velikonoční hru. Bude od 26. března probíhat v parku Krejcárek pod Ulitou. Úkolem bude najít 8 velikonočních vajíček, na kterých budou zajímavosti o Velikonocích ve světě, dále úkoly, které účastníky nasměrují k jednomu dílku skládačky a také tipy na velikonoční tvoření.

DDM Stodůlky se můžete stále zapojit do soutěže soví100pou, která nabízí unikátní šifrovací hru s názvem Po 13. rovnoběžce, výtvarnou soutěž na téma Hnízdo nebo hudební výzvu.

Na vítání jara se můžete vydat s Karlínským spektrem. Kromě netradiční procházky, při které se dozvíte zajímavé informace o probouzející se přírodě, splníte různorodé úkoly, potkáte Moranu a získáte malou odměnu, nabízí Karlínské spektrum i velikonoční dílny. Vyrobit si můžete pomlázku, vajíčkovou svíčku či omotanou kraslici.

DDM Modřany vás o Velikonocích čeká druhá ze čtyř mílových výzev, která začíná již ve středu 31. března a potrvá do neděle 5. dubna. Soutěž spočívá v nejdelší zdolané vzdálenosti chůzí, během nebo jízdě na kole.

3255809 1146307 Hleda se draci vejce

Foto: pixabay