100 jarních kilometrů se Stanicí techniků

Vzhledem k omezeným možnostem aktivit, které pravidelně probíhají o jarních prázdninách, naplánovala Stanice techniků DDM hl. m. Prahy pro zájemce sérii deseti výletů, které dohromady měří 100 kilometrů.

Přidejte se k výzvě „100 jarních kilometrů“ a užijte si pohodové procházky přírodou. Nabídka je opravdu pestrá, výlety vás zavedou na krásná místa okraje našeho hlavního města. Vybrat si můžete kterýkoli z výletů nebo se postupně vydat na všechny.

Výzvu můžete plnit od 1. března až do 20. června.  

Jak splnit podmínky:  

  • Napište “Výzva přijata!” na e-mail Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., vymyslete název vašeho týmu (bude zveřejněn na našem webu, FB, Instagramu). Můžete si i zvolit týmového maskota, kterého budete brát na výlety s sebou. 
  • Z každého absolvovaného výletu nám pošlete fotku určeného místa (Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.), odměnou získáte indicii k rozluštění tajenky (fotky budou opět zveřejněny pod názvem vašeho týmu). Výlety můžete projít v libovolném pořadí.
  • Vyluštěnou tajenku (dvouslovné spojení) nám pošlete rovněž na e-mail, pokud bude správně, odměna vás nemine!  

 Všechny výlety jsou naplánovány po značených turistických trasách. Na výchozí místa se dá snadno dostat dopravou, stejně tak se i ze všech cílových stanic dostanete snadno domů. Některé výlety se dají zkrátit, jiné prodloužit a všechny lze i směrově otočit.  

Příklady dvou výletů:

Z Roztok u Prahy do Úholiček (přes Levý Hradec a kopec Řivnáč) – 7 km (zelená)  

Kostel svatého Klimenta (Nové Město) – Wikipedie

Foto: kostel sv. Klimenta 

Při této vycházce počítejte se stoupáním, ale také krásnými výhledy. Cestou navštívíte Levý Hradec, který můžeme bez váhání označit za první ohnisko křesťanství v Čechách a také první mocenské centrum Přemyslovského státu.  

Do Roztok u Prahy se nejlépe dostanete vlakem každých 20 minut z nádraží Praha-Podbaba (některé vlaky vyjíždějí z Masarykova nádraží, jiné z Holešovic).

Z Mořiny přes Ameriku, Mexiko, Kanadu do Srbska – 9 km 

Amerika (vápencové lomy) – Wikipedie

Foto: lom Malá Amerika 

Výlet přes světové hollywoodské lokace kousek od Prahy. 

Lomy Amerika, Mexiko, Kanada poskytnou dobrodružný zážitek i těm, kdo zrovna nejsou velkými vyznavači turistiky. 

Krásný výlet, ale dejte na sebe, děti a rodinné mazlíčky obzvláště velký pozor. 

Do Mořiny jede autobus 311 ze Zličína v 9.45, v 10.45 a v 11.45.

ZDE ODKAZ NA MAPU, KDE JE VŠECH 10 VÝLETŮ – celkem 100 km. 

Stačí kliknout na odkaz a mapa se otevře. 

Podrobný popis všech výletů najdete na webu. Při výletech je samozřejmě nutné dodržovat aktuálně platná nařízení vlády a chovat se zodpovědně.

Přejeme příjemné výletování. 

sto jarnich kilometru ddm stanice techniku

Foto: archiv

praha sportovni
praguecitytourism
volnycaspraha
planetarium
kultura logo cz

fb logo bottom