DDM Modřany: Domeček učí online

Jedni z nejaktivnějších v on-line lekcích jsou v pražském Domu dětí a mládeže Modřany. Na výběr je na jejich Youtube kanálu ze sportovních, výtvarných, technických, hudebních... no prostě všech možných volnočasových aktivit. Pojďte se s námi na některé z nich podívat a vyberte si tu svoji!

Cvičení na reakční rychlost

Jak rychle umíš zareagovat na pokyny?

Náš sporťák Matěj tě naučí hned tři typy cvičení na reakční rychlost, při kterých zapojíš nejen svaly, ale i hlavu. Ať už jsi například pravidelný hráč míčových her nebo třeba jen nadšený milovník pohybu, u téhle aktivity si užiješ spoustu legrace. Svůj postřeh můžeš potrénovat společně s kamarádem nebo kýmkoli z rodiny.

Papírový kaktus

Připrav si barevné papíry, nůžky a trochu lepidla. Dnes se vrhneme na výrobu veselého kaktusu. Nemusíš se ale bát, tenhle kaktus nepíchá ani nepotřebuje pravidelně zalévat. Bude se na tebe jen hezky usmívat z okenního parapetu a zdobit tvůj pokojíček.

Posilovačka s parťákem

Vánoce jsou za námi, poslední cukroví dojedeno, a proto nastal ten pravý čas začít se shazováním přebytečných kil a plněním novoročních předsevzetí. Barča a Verča pro vás mají ideální soubor cvičení ve dvojici, při kterém si jistě užijete spoustu zábavy a přitom potrápíte svalstvo celého těla. Ve videu vás čeká kompletní série cviků od zahřátí až po závěrečný strečink. A že k sobě nemáte žádného správného parťáka? Nevadí, každá kombinace cviků má totiž svou variantu i pro jednotlivce. Tak hurá do toho!

Visačka na dveře

Chceš si vyrobit hezkou visačku na dveře, která každému hned řekne, jestli může vstoupit, či jestli se tvůj pokojíček právě proměnil na tajemné doupě? Podívej se na náš návod a vrhni se hned na visačku dle vlastních představ.

Speciální roušky pro neslyšící

Zakrytá ústa i nos… Bez roušky dnes na ulici v podstatě nikoho nepotkáte. Jak to ale dělají neslyšící, kteří se spoléhají na odezírání a potřebují vám na ústa vidět?

Pokud ve svém okolí máte neslyšícího člověka, jistě oceníte náš návod na výrobu roušky, která tento problém vyřeší. Díky průhledné fólii v jejím středu bude vaše artikulace perfektně vidět a vy tak pomůžete svému blízkému překonat jednu z mnoha překážek, které na něj ve světě slyšících čekají.

Nepokoj

Dnes spolu opět zavítáme do proslulé Vaškovy dílny, kde se naučíme další zajímavou vychytávku. Vánoční dekorace už u vás nejspíš odpočívají uklizené v krabicích, a tak je potřeba vyzdobit si obydlí něčím novým. Co takhle vyrobit si takzvaný „nepokoj“? Že netušíte, co to je? Tak to určitě sledujte naše video.

Více o všech pražských DDM naleznete na našem webu v záložce Domy dětí a mládeže.

ddm modrany online

Foto: FB DDM Modřany

praha sportovni
praguecitytourism
volnycaspraha
planetarium
kultura logo cz

fb logo bottom