Parádní věda! Stanice techniků DDM Praha představuje online vědecký seriál

Máte doma malé badatele? A baví i vás věda, technika a zkoumání nepoznaného? Pak jsou videa z dílny pražského Domu dětí a mládeže pro vás určitě to pravé. Stanice techniků DDM hl. města Prahy publikuje svůj seriál PaVěda (Parádní věda) na svém YouTube kanálu.

PaVěda - dehydratace

Dehydratace? Kyselina sírová? Co to znamená?

V tomto pokusu si ukážeme, jak mocná může být kyselina sírová. Tento pokus určitě není vhodný zkoušet doma, a proto jsme ho vyzkoušeli za Vás!

Nejprve trochu teorie. Dehydratace je obecně proces, při kterém se odstraní voda z nějaké látky či prostoru, prostě zmizí. My si dneska ukážeme, jak dokážeme dehydratovat kostku cukru právě pomocí kyseliny sírové (H2SO4). Chemicky je cukr sacharóza, tedy disacharid, který vznikl složením z jedné molekuly glukózy a jedné molekuly fruktózy. Důležité pro nás je to, že vlastní atomy kyslíku a vodíku. Kyselina sírová je dvojsytná kyselina, která je zároveň žíravinou, a to ne ledajakou!

K pokusu tedy stačí sacharóza (cukr) a koncentrovaná (96 %) kyselina sírová. Kyselina sírová je hygroskopická, což znamená, že do sebe vstřebává vodu, tu dokáže odjímat i jiným látkám! A to je právě celé gró našeho pokusu.

Sledujte, jak se mění barva cukru, neboť dochází k jeho rozkladu, a to téměř okamžitě. Kyselina cukr dehydratuje natolik, že z něj zbyde pouze uhlík. Tato reakce nám ukazuje velkou sílu kyseliny sírové, což je důvod, proč je třeba s takovou látkou zacházet velmi opatrně. Při styku pokožky s kyselinou sírovou totiž dochází k podobným procesům – silné dehydrataci až trvalému poškození tkáně.

Popřemýšlejte, co se nám to uvolnilo za plyn?

Pavěda - Zjišťování pH podomácku!

Zjišťování pH podomácku! Co potřebujete? 6 skleniček, 6 různých roztoků látek, lžičku, odvar z červeného zelí

Pokus:

O pH už jste jistě všichni slyšeli. Určuje se na základě množství hydroxidových aniontů a vodíkových kationtů. Stupnice pH určuje míru kyselosti respektive zásaditosti. Jeho určování pomocí univerzálních indikátorových papírků, které lze snadno koupit v lékarně, je jednoduché! Věděli jste ale, že můžete doma s dětmi zkusit změřit pH i bez papírků? Mohou za to antokyany! Tyto fenolické látky se vyskytují v černém jeřábu, bezinkách, ostružinách, borůvkách a v neposlední řadě i v červeném zelí. Právě červené zelí nám poslouží jako náš pH indikátor. Antokyany jsou ve vodě lehce rozpustné pigmenty měnící svoji barvu v závislosti na pH prostředí. V zásaditém prostředí bývají modré či zelené, v kyselém mají barvou červenou. V pH neutrálním prostředí … no vyzkoušejte sami!

Tento jev je způsoben tím, že protonizovaná forma, která se nachází v kyselém prostředí, přijímá H+, kdežto deprotonizovaná forma, která je zastoupená v prostředí zásaditém, je bez H+. Protonizovaná a deprotonizovaná forma jsou barevně odlišné.

Jak tedy na to? Koukněte na video. Připravte si různé roztoky (citrón, JAR, jedlá soda, kolový nápoj, voda, ocet, víno atd.), nalejte do nich antokyany (odvar z červeného zelí, lák z červeného zelí) a sledujte barevnou změnu!

Bonus: Tento pokus můžeme propojit s opakováním různorodosti hustot látek, a to přidáním oleje do jedné ze skleniček a následného kapání indikátoru do oleje (tvorba efektních bublinek s červeným indikátorem jako obsahem).

Hudba: Michal Seitl

Foto: archiv DDM

praha sportovni
praguecitytourism
volnycaspraha
planetarium
kultura logo cz

fb logo bottom