Karlínský a libeňský Masopust 2021

Karlínský masopust je letos plnoletý, ale namísto velkolepé oslavy se musí uskromnit. Vládní nařízení jsou neúprosná a situace nelehká. Karlínské Spektrum a MČ Praha 8, tradiční organizátoři akce, se jen tak nevzdali a připravili pro vás na začátek února několik masopustních aktivit, které splňují přísná protiepidemická opatření.

1.–16. 2. 2021
Karlibeňská masopustní pátračka hra pro rodiny s dětmi

Karlínský masopust se vždy snažil cílit na rodiny s dětmi, a tak nepřekvapí, že hlavní aktivitou je pátrací hra pro děti po masopustních maskách. Pomocí chytrého telefonu s mobilními daty se jednotlivci či týmy z jedné domácnosti snaží najít 18 stanovišť s QR kódy, po jejichž načtení zjistí, že Bakchus – vůdce masopustního průvodu – shání masky, které se mu zatoulaly v Libni a Karlíně.

„Ano, letos je Karlínský masopust skromný, ale zase zavítá i do Libně. Jednotlivé body vedou od Libeňského zámku přes Invalidovnu až po Karlínské náměstí. Začít můžete u kteréhokoliv bodu a cestu si můžete vybrat podle sebe. Celá trasa je dlouhá přibližně 5 kilometrů, ale můžete absolvovat jen část, nebo si hru rozdělit na více dní. Hry se totiž můžete zúčastnit kdykoliv od pondělí 1. února do úterý 16. února, kdy je poslední den masopustu.

Každé stanoviště je věnováno jedné masopustní postavě, kde je vždy třeba odpovědět na kvízovou otázku. Za 7 správných odpovědí získáte malou odměnu, za 15 správných odpovědí bude odměna o něco větší! Odměny si můžete vyzvednout ve všední dny od 10 do 18 hodin v Libeňském zámku nebo v Karlínském Spektru, popř. v sobotu 6. února ve stejný čas na masopustních trzích na Karlínském náměstí,“ přibližuje detaily akce Jiří Tvrdoň, jeden z organizátorů.

Na hru je třeba se přes mobil registrovat na adrese www.karlinskymasopust.cz. Při jednoduché registraci si můžete zvolit kategorii mladší (pro děti do 7 let) nebo starší (pro děti 8 let a starší). Pokud máte mladší i starší děti, můžete zkusit obě varianty, jen je lepší mít dva mobilní telefony.

Po dobu hry samotné běží také doprovodná soutěž o ceny pro děti. Zadání je jednoduché – „Namaluj obrázek na téma masopustu“. Na obrázku musí být ztvárněna alespoň jedna postava
z naší pátrací hry. Obrázek zašlete do 17. 2. 2021 na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Sobota 6. 2. 2021
Masopustní trh na Karlínském náměstí

Hlavním dnem Karlínského masopustu je sobota 6. února 2021. Od 10 do 18 hodin budou na Karlínském náměstí probíhat speciální masopustní trhy. Budete si moci nakoupit všemožné zabijačkové speciality, koláče, buchty, frgály a mnoho dalšího, ale jak současná nařízení přikazují, vše pouze zabalené a připravené s sebou.

V tento den doporučujeme vyrazit na pátrací hru v maskách a kostýmech a hru zakončit právě na trhu. Kolem Karlínského náměstí se totiž potkáte s masopustními postavami.

Pro aktuální informace o masopustním dění a dalších aktivitách nás sledujte na www.karlinskespektrum.cz a www.praha8.cz nebo na facebooku.

Dobrou zprávou je, že všechny aktivity jsou díky MČ Praha 8 a hlavnímu městu Praha zdarma. Prosíme účastníky, aby po celou dobu průběhu akce dbali na aktuální protiepidemická opatření a nařízení vlády.

Masopustní období má být veselé a my věříme, že vám tyto aktivity přinesou alespoň trošičku radosti. Pojďme si je i přes nelehkou dobu užít.

karlinsky masopust 2021

Foto: archiv

praha sportovni
praguecitytourism
volnycaspraha
planetarium
kultura logo cz

fb logo bottom