Domy dětí a mládeže nově pomůžou i s učením

Celostátní portál Mít kam jít, který vznikl na jaře díky asociaci Sdružení pracovníků domů dětí a mládeže v ČR a nabízí nápady, návody a různé aktivity pro děti všeho věku, ještě vylepšil svou náplň. Od nynějška nabízí pomoc s učením klíčových předmětů v aplikaci KAZ (Klub anonymních záškoláků). 

Domy dětí a mládeže a střediska volného času už na jaře přišly s nápadem, jak se spojit se svými dětmi alespoň na dálku. Portál Mít kam jít tak přináší spoustu zábavných, ale i vzdělávacích videí, návodů a aktivit jak tanečních, hudebních, vědeckých nebo třeba sportovních.

Nyní tento portál začíná pomáhat i s učením. Pod záložkou KAZ (Klub anonymních záškoláků aneb pomůžeme vám s učením) je jednoduchý poptávkový formulář, kde zájemci z řad žáků základních škol vyplní pouze své jméno (může být i přezdívka) a e-mailový kontakt. Dále už jen vyberou předmět, se kterým potřebují poradit, a třídu, do které chodí.

Tato poptávka se zobrazí všem 200 střediskům, která jsou v portálu registrována, a jakmile pedagog volného času, který bude schopen s daným předmětem pomoci, tuto poptávku přijme, s daným žákem se kontaktuje.

Schůzky budou následně probíhat na běžných internetových platformách pro on-line výuku (Zoom, MS Teams, Webex, Google Classroom atd.), tedy online z očí do očí, což je vždy vhodnější varianta než pouhá e-mailová komunikace.

U zrodu této myšlenky jako i celého portálu Mít kam jít stál Libor Bezděk, předseda Sdružení a zároveň ředitel Domu dětí a mládeže hl. m. Prahy.

„Věřím, že tato aplikace pomůže všem těm, kteří se stydí či bojí zeptat svých učitelů nebo spolužáků a ani rodiče si s daným učivem neví rady. A protože pedagogové v našich zařízeních jsou mnohdy i učiteli s příslušnou kvalifikací, bude i tato forma distančního doučování veskrze odborná,“ říká Libor Bezděk, někdejší učitel zeměpisu a matematiky.

spddm

Foto: pixabay

praha sportovni
praguecitytourism
volnycaspraha
planetarium
kultura logo cz

fb logo bottom