Online aktivity pražských DDM

Inspiraci pro děti a kvalitně strávený volný čas nabízí pražské Domy dětí a mládeže. I přes postupné uvolňování opatření proti pandemii koronaviru jsou stále mnohé aktivity dětem odepřeny. Zkusit si je můžou alespoň doma s výukovými videi od instruktorů z pražských DDM. Pojďme se na některá podívat.

Dům UM – Praha 10: Návod na výrobu vitráže z papíru

Pomůcky: pečící papír, šablona – A4 papír ve tvaru čtverce, nůžky, 4 špejle, pravítko, tužka, fix, barevné pastelky nebo fixy, suché lepidlo (lze i tekuté), nit

Pracovní postup: Na pečící papír si podle šablony tužkou označíme rohy. Podle pravítka rohy spojíme a získáme tvar čtverce. Ten vystřihneme. Na jednotlivých stranách si dále naměříme okraj 1,5 cm. Vzniknou nám okraje, které přeložíme a koncové záhyby (rohy) vystřihneme. Fixem nakreslíme motiv slunce a rozdělíme pole na papíře do jednotlivých částí.

Pastelkami nebo fixy vybarvujeme. Pokud je celá plocha barevně vyplněna, papír s kresbou otočíme a na nevykreslené okraje přiložíme špejle. Špejle přilepujeme suchým lepidlem postupně, vždy dvě proti sobě. Na závěr na vypnutou kresbu připevníme nit k zavěšení.

Přejeme hezké kreslení!

DDM Praha 8: Spirála: Cyklistika

Trénink na držení rovnováhy na kole. Dodržujte všechna pravidla bezpečnosti, zejména mít přilbu, cestování ve skupině a ohleduplnost k ostatním účastníkům!

Co je ve videu? Práce na rovnováze, jízda po obrubníku, jízda na písku a další.

DDM Praha 7: Hra na tajné agenty

Na tajné agenty si hrajeme v Divadle Radar.

DDM Praha 6: Flétna

V dnešní lekci flétny si vytvoříme jednoduchého červíka na zábavné dechové cvičení. Ukážeme si jednoduchou prstovou gymnastiku, která ti pomůže v domácím trénování. Poté si představíme různé druhy zobcových fléten a samozřejmě nezapomene si zahrát pár oblíbených písniček, především z pohádek.

Foto: archiv

praha sportovni
praguecitytourism
volnycaspraha
planetarium
kultura logo cz

fb logo bottom