Infoservis z pražských institucí

Připravili jsme si pro vás informační servis z institucí zřizovaných hlavním městem Prahou. Na jednom místě se tak dozvíte aktuální situaci z pražského planetária, zoo, knihovny, lesů, galerie či muzea.

Pražské planetárium

Až do odvolání zavřena všechna střediska Planetum, tedy Planetárium Praha, Štefánikova hvězdárna a Hvězdárna Ďáblice. Veškeré kroužky a kurzy jsou až do odvolání zrušené. Informace o vstupenkách se dozvíte na tomto odkazu

Na výlet do vesmíru

Pořad „Na výlet do vesmíru“ pokrývá základní znalosti o vesmíru pro žáky 1. stupně ZŠ. Dětem při vesmírné hře pomáhá veselý kosmický cestovatel, který jim poskytuje základní informace o Sluneční soustavě, hvězdách, hvězdokupách, mlhovinách i vzdálených galaxiích. 

Jak se dělá kometa + Cesta za kometou – pohádka s pokusy

V experimentální show „Jak se dělá kometa“ se dozvíte, z čeho se komety skládají a jak si je jednoduchým způsobem můžete vyrobit doma. Co je to suchý led a k jakým pokusům se dá využít?

Animovaný film „Cesta za kometou“ vypráví dobrodružný příběh Rosetty a Philaeho, kteří se vydali na dalekou cestu ke kometě Churyumov Gerasimeko. 

Domy dětí a mládeže

Pražské DDM pořádají velké množství volnočasových aktivit online. Více jich najdete v naší sekci Kalendář či Domy dětí a mládeže. Za všechny vybíráme lekci klavíru z dílny DDM hl. města Prahy.

Lesy hl. města Prahy

Dívčí hrady na skalnatém kopci nad pražským Smíchovem obohatí 500 mladých stromů. Nové duby pýřité, javory mléče, jeřáby ptačí, lípy srdčité a třešně ptačí během tohoto a příštího týdne vysadíme kolem nově vznikajícího výběhu pro koně Převalského, který připravuje Zoo Praha.

Vysazované stromy mají obvod kmínku 10 až 12 centimetrů. Z celkového množství 500 nových stromů je 102 z nich náhradou za dřeviny, které v byly v lokalitě vysazené v minulosti a nezvládly se vypořádat s extrémními obdobími sucha a vysokých teplot, které Prahu zasáhly v minulých letech.

Stromy na Dívčích hradech nesázíme poprvé. S výsadbami jsme začali již mezi lety 2008 a 2010 a další nové stromky přibyly v letech 2017 až 2019. Sázeli jsme lesní dřeviny, z nichž ty starší nyní již tvoří zapojené lesní porosty. Kromě lesních dřevin jsme sázeli také vzrostlé solitérní a alejové stromy. Dohromady jsme na Dívčích hradech v uplynulých letech vysadili přibližně 100 tisíc lesních dřevin a spolu s letošními výsadbami 1 101 solitérních stromů.

Lesy HMP stromy Divci hrady

Městská knihovna v Praze

„Posaď se, máme čas.“ Sesuv noci před sebou hrne Tvé naléhavé mlčení, Básník svůj neznělý hlas… Nejen ze sbírky Sesuv noci čten Jan Sojka.

Galerie hl. města Prahy

GHMP on-line - Architektura Devětsilu: Jaromír Krejcar - Lázeňský dům v Trenčianských Teplicích. Nejen pro všechny zájemce o architekturu si připravila online program pražská galerie.

Muzeum hl. města Prahy

I pražské muzeum nabízí možnost podívat se na výstavy online. Digitalizovaná výstava je převedena do osmi pohledů, prostřednictvím kterých se můžete posouvat výstavním prostorem hlavní budovy muzea a kliknutím na interaktivní ikony si rozšířit zážitek o cenné informace.

Pro shlédnutí klikněte na tento odkaz.

Botanická zahrada

Japonská zahrada právě v květu. Kdoulovce, slivoně, magnólie, nakvétají některé rododendrony. Mrkněte na virtuální komentovanou prohlídku:

Zoo Praha

Pražská Zoo je aktivní na svém Youtube kanálu. O možnosti, jak pomoci zvířatům ze zoo se dočtete v našem článku.

Divadlo Spejbla a Hurvínka

Spejbl s Hurvínkem k vám nyní můžou přijít na obrazovkách Mall.TV a projektu #KulturaZije. Záznamy představení je pak možné sledovat také na webu www.spejbl-hurvinek.cz - sekce Koronavirová hlídka.  

Foto: archiv

praha sportovni
praguecitytourism
volnycaspraha
planetarium
kultura logo cz

fb logo bottom