DDM Klamovka zve na netradiční výstavu

Výstavy psů nebo koček jsou docela běžné. Co ale taková výstava potkanů? 15. února se jedna koná na Klamovce, pobočce Domu dětí a mládeže hl. m. Prahy.

Potkan je údajně ideální domácí mazlíček pro ty, kdo nemohou mít psa nebo kočku. Je skladný, dá se dobře ochočit, nemusí se venčit a hodí se i do nejmenšího bytu. Pro alergiky je tu pak i potkan bez srsti, takzvaný skinny.

Chytré a nenáročné zvíře

Potkana koupíte v chovatelských potřebách, lepší je ale najít si chovatele (máte tak větší jistotu, že půjde o zdravé a dobře socializované zvířátko). Na jeho chov stačí větší klec s domečkem a nějakou tou prolézačkou. A pokud se budete mít čas zvířátku věnovat, lze ho skvěle ochočit a dokonce naučit různé triky a kousky.

Máte-li času méně, pořiďte si raději potkánky dva – jsou to společenská zvířata a samotou trpí. Rychle se ale množí, a tak si raději pořiďte stejné pohlaví. Lépe se budou snášet dvě samičky, samci by na sebe mohli útočit.

S potkanem na výstavu

A pokud máte doma potkaního krasavce, můžete ho přihlásit i na výstavu. Stačí jen potvrzení od veterináře, že je zvířátko zdravé a můžete vyrazit. Třeba do DDM Klamovka, kde mají potkani výstavu 15. února.

Kromě samotné výstavy zde uvidíte i agility, tedy překážkový běh v podání potkaních sportovců a od odborníků se dozvíte leccos zajímavého o chovu. Akci pořádá Specializovaná organizace chovatelů potkanů.

NA KLAMOVKU ZA FOTOGRAFIEMI

Až do 30. června je na Klamovce ke zhlédnutí výstava fotografií Podzimní nálada. Jde o snímky autorky, která pracuje pod pseudonymem Bibora. Je to fotografka, modelka a lektorka fotografie. Na jejích snímcích je znát předchozí humanitně zaměřené studium i osobní zkušenosti. Fotografie jsou nabité emocemi, modelky halící se do podzimních barev zaujmou každého návštěvníka.

INFORMACE O AKCI
  • 15. 2. 2020
  • 10:00 až 16:00
  • DDM hl. m. Prahy - Klub Klamovka
  • Podbělohorská 3, Praha 5
  • Vstup pro diváky zdarma
  • Více na FB Klubu Klamovka

DDM potkani 1

Foto: archiv

praha sportovni
praguecitytourism
volnycaspraha
planetarium
kultura logo cz

fb logo bottom