Karlínský masopust 2020

Karlínské náměstí ožije v sobotu 15. února již posedmnácté masopustním veselím. Karlínské Spektrum DDM hl. m. Prahy a Městská část Praha 8 připravily bohatý kulturní program pro děti i dospělé na celé odpoledne, od 13 do 19 hodin. Hlavní část proběhne, stejně jako v minulých letech, na Karlínském náměstí.

Přípravy na průvod započnou úderem třinácté hodiny v Kaizlových sadech, kousek od Invalidovny, vystoupením slovenského folklorního souboru Šarvanci. Poté se představí bubenická show Tam Tam Batucada. O půl druhé vyrazí masopustní průvod Křižíkovou ulicí směrem ke Karlínskému náměstí, centru dění celé akce. V průvodu nebudou chybět tradiční masopustní masky, chůdaři či koňský povoz s kapelou.

Na Karlínském náměstí bude čekat na všechny návštěvníky bohatý program. Děti, které přijdou v kostýmech, dostanou sladkou odměnu od Antonínova pekařství. V provozu bude po celé odpoledne ledová plocha, kde si děti budou moci podle chuti zabruslit.

„Pro děti jsou připravena divadelní představení, dětské tvořivé dílny uvnitř Karlínského Spektra nebo projížďky koňským povozem,“ přibližuje Renata Farry dění v samém centru masopustu.

O hudební doprovod se postará hned několik kapel. „Letos se můžete těšit na Ponožky pana Semtamťuka, Circus Brothers a populární kladenskou skupinu Zrní,“ popisuje program na pódiu Jiří Tvrdoň. Příznivce irských tanců určitě potěší vystoupení skupin Coiscéim a Gall-tír.

Pro nejmenší návštěvníky je připravena pohádka Theatre Continuo – Zula a vystoupení kouzelníka Jana Komberce. Chybět nebude ani Honza Onder a jeho taneční show pro děti. Dále se mohou příchozí těšit na nejrůznější soutěže, fotokoutek, Bibliobus. Po celou dobu akce bude na Karlínském náměstí na 60 stánků s občerstvením nejen masopustním, které zajišťuje nový provozovatel trhů Karlín Market.

Celou akcí provedou návštěvníky moderátoři Míša Jadrná a Petr Jirges. Masopustní odpoledne završí v 18.35 Fireshow Blackout Paradox. Karlínský masopust nabídne zábavu pro lidi všech generací. Snoubí v sobě totiž tradiční zvyky, dílny pro děti a pestrý doprovodný program.

K akci se můžete připojit také na Facebooku

KARLINSKY MASOPUST 2020

Foto: archiv akce

praha sportovni
praguecitytourism
volnycaspraha
planetarium
kultura logo cz

fb logo bottom