Festival vědy: Zábavná vědecko-technická laboratoř na "Kulaťáku"

Další ročník populárního festivalu vědy, letos s tématem Věda v profesích, je na programu již příští týden v pražských Dejvicích. Čeká na vás velká vědecká laboratoř pod širým nebem. Organizátoři vám vědu přestaví populárním a interaktivním způsobem.

 O FESTIVALU

Festival vědy je společným projektem vysokých škol, akademických a volnočasových institucí, který vznikl již před šesti lety. 

Čeká na vás největší laboratoř pod širým nebem. Srozumitelným způsobem budeme celý den představovat nejen přírodovědné a technické obory. Uvidíte zajímavé praktické ukázky, ověříte si znalosti v soutěžích a kvízech, vyzkoušíte nevšední pokusy i svou zručnost.

Letošní téma „Věda v profesích“ ukáže, že věda má rozmanité podoby a využití v každodenním životě.

Budete si moci na vědu a její výsledky v různých profesích doslova „sáhnout“. Na mnoha venkovních stanovištích na travnaté ploše u Vítězného náměstí (Kulaťáku) v Praze 6 a v celé Technické ulici se budeme snažit přiblížit propojení pro mnohé těžko představitelného světa vědy a jejího praktického využití.

Akce je určena dětem, studentům i zvídavé veřejnosti bez omezení věku.

Těšte se opět na to nejlepší, co lze pod širým nebem ukázat!

Školám doporučujeme zařadit návštěvu v průběhu celého dopoledne, není nutné přijít hned ráno – věda neuteče :-). Není třeba se předem registrovat.

Vstup na akci je pro všechny zdarma!

a4 letak festival vedy 2019 partneri nahled

Foto: festival-vedy.cz

praha sportovni
praguecitytourism
volnycaspraha
planetarium
kultura logo cz

fb logo bottom