Stanice přírodovědců vás zve na výstavu „Na skle a ve skle“

Navštivte výstavu „Na skle a ve skle“, kterou si pro vás připravila Stanice přírodovědců DDM hl. m. Prahy od 4. do 10. března vždy od 9 do 18 hodin.

Tradiční jarní výstava živočichů a rostlin, zaměřená tentokrát na živočichy, kteří zvládnou pohyb po kolmém skle, hladkých listech fíkovníků nebo stoncích bambusu – dozvíte se, jak se zvířata na těchto površích udrží a nespadnou. Vidět můžete zástupce z říše plazů (menší druh ještěrů), žab, ryb (krunýřovec, sevelie) nebo bezobratlých.

Dále se můžete dozvědět, jak se pěstují rostliny v netradičních nádržích, jako jsou skleněné misky, láhve a další.

V sobotu 9. března také proběhne „skleněná sobota“ se sklenářskou Zdeňkou Štrohalmovou, která předvede techniku vinutí figurek ze skla a výrobu skleněných zvířátek na přání.

Vstupné: děti, studenti, senioři: 40 Kč, dospělí: 60 Kč, děti do 1 m a ZTP zdarma (v ceně i vstup do stálé expozice skleníků a tropického terária)

Adresa: Drtinova 1a, Praha 5 (nejbližší zastávky MHD: Anděl, Arbesovo nám., Kobrova)

Kontakt: Barbora Kurkinová, tel.: 222 333 863, Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., www.priroda.ddmpraha.cz


Dům dětí a mládeže hl. m. Prahy je největší volnočasové zařízení v České republice s tradicí od roku 1950. Pro všechny věkové kategorie nabízí přes 500 kroužků, ateliérů, kurzů a oddílů. Zaměřením pravidelných činností uspokojí i ty nejnáročnější. Poskytuje také vzdělávání pro předškoláky prostřednictvím center pro předškolní děti. Další jeho činností je pořádání prázdninových pobytových akcí a příměstských táborů, akcí pro širokou veřejnost, soutěží, mezinárodních a vzdělávacích aktivit. V neposlední řadě provozuje DDM hl. m. Prahy vlastní ubytovací zařízení na celkově osmi místech.

VÝSTAVA 2019 page 001

zdroj: e-obzor.cz

praha sportovni
praguecitytourism
volnycaspraha
planetarium
kultura logo cz

fb logo bottom