V Botanické zahradě proběhne Festival jak víno

V sobotu 28. 7. se na území Botanické zahrady hlavního města Prahy uskuteční Festival jak víno. V tento den se v zahradě spojí hudba, moderní kuchyně a víno do jednoho velkého zážitku. Návštěvníci budou moci ochutnat produkci vín jak z malých rodinných vinařství z Moravy, tak od zahraničních vinařů.

Porovnávat bude možné chuť vín z mělnických, pražských, znojemských, slováckých a vůbec světových vinic. 4d zážitek bude zaručen, kde jinde ochutnávat poklady vinohradu, než na skutečné vinici. Užít si budete moct například moravská vína snoubící se cimbálovkou a moravskými pochutinami, italská vína s italskou gastronomií, k degustaci afrických vín pak zahraje africká hudba.

Mimořádná degustace proběhne přímo ve vinici Sv. Kláry v pražské Tróji.

K tanci a poslechu zahrají skupiny The Brownies a Dabljů.

Vstupné

dospělí

·         200 Kč

děti 0–2 let

·         zdarma

děti 3-5 let

·         50 Kč

děti 6–15 let; studenti do 26 let (po předložení platného studentského průkazu, ISIC či indexu)

·         90 Kč

senioři nad 60 let; ZTP

·         90 Kč

senioři nad 70 let

·         40 Kč

ZTP/P

·         zdarma

pes

·         85 Kč

Vstupné zahrnuje vstup do vinice s možností prohlídky podzemí, vstup do botanické zahrady a skleníku Fata Morgana a skleničku s logem na degustaci.

Sousedské ani jiné permanentky, včetně Trojské karty, se na tuto akci nevztahují. Během akce Festival jak víno nebudou platit běžné VIP vstupenky. Samoobslužné brány v průběhu festivalu nebudou v provozu.

Komentované prohlídky vinice a expozice výroby vína

Při festivalu budou probíhat komentované prohlídky vinice sv. Kláry a vinného sklepa. Budou začínat ve 12:00, 13:00, 14:00, 15:00, 16:00 a 17:00.

Prohlídky budou trvat asi půl hodiny a budou pro zájemce zdarma. Na prohlídky se předem neobjednává, zájemci se dostaví aspoň 5 minut předem na pokladnu Kovárna, kde se setkají s průvodcem. Maximální kapacita jedné skupiny je 20 osob.

plakat FJV Troja

www.festivaljakvino.cz

praha sportovni
praguecitytourism
volnycaspraha
planetarium
kultura logo cz

fb logo bottom