Zahrady jihovýchodního Polska

Rostlinné bistro Botanická na talíři v Ornamentální zahradě, vždy ve čtvrtek od 17:30
I letos jsme pro vás připravili seriál přednášek. Šestá přednáška vám představí arboreta a botanické zahrady jihovýchodního Polska. Přijďte si poslechnout poutavé vyprávění Tomáše Vencálka.

Do bistra můžete přijít i s předstihem a ještě před přednáškou si objednat občerstvení.

Polské zahradní umění v posledních letech čím dál více dohání kolébky evropského zahradnictví. Polské zahradní školky nabízí sortiment konkurující zemi tulipánů a pozadu nezůstává ani šlechtění nových polských kultivarů.
Navštívíme zajímavé botanické zahrady a arboreta převážně jihovýchodní části Polska. Začneme už na našich hranicích, kde leží malá, ale zajímavá Japonská zahrada v Jarkowě. Podíváme se do proslulých Wojslawic, univerzitní botanické zahrady v Krakowě a přesuneme se do historicky zajímavé oblasti Galicje, u nás známější jako Halič. Zde navštívíme unikátní národní park, známý pod přezdívkou „Vlčí hory“, který je na pomezí Polska, Ukrajiny a Slovenska a patří mezi poslední velké zbytky divoké přírody v Evropě. Jen 7 km od hranic s Ukrajinou stojí významné Arboretum Bolestraszyce, které i v celoevropském měřítku má vysokou úroveň.  Přesuneme se na sever do botanické zahrady velkého města Lublin, které bylo dočasně i městem hlavním. Z Lublinu se vydáme na západ do jednoho sbírkově nejvýznamnějších arboret Polska – Rogów. Potom se přes botanickou a japonskou zahradu ve Wroclawi vrátíme zpět do Česka.  

praha sportovni
praguecitytourism
volnycaspraha
planetarium
kultura logo cz

fb logo bottom