V Troji se bude oslavovat Rulandské modré

18. srpna provoní Botanickou zahradu hlavního města Prahy víno, které je momentálně největší chloubou zdejší vinice. Slavit se bude Mezinárodní den Rulandského modrého!

 „Rulandské modré je naší klíčovou odrůdou. Jeho pěstování má v Praze dlouhou tradici a v místních podmínkách se mu skvěle daří,“ říká Vladimíra Egertová, vedoucí vinice sv. Kláry s tím, že na jižních svazích trojské vinice dozrává do neuvěřitelných cukernatostí, což je první předpoklad k tomu, aby se vyrobilo výborné víno, které má potenciál k dalšímu zrání.

Do Čech sazenici přivezl Karel IV.

Kde se vlastně tahle odrůda vzala a co o ní víme? Zrodila se jako francouzské Pinot noir už ve starověku, vznikla pravděpodobně křížením odrůd Tramín červený a Mlynářka. K nám ji přivezl císař Karel IV., první sazenice údajně věnoval za pomoc při potírání lapků na řece Labi majitelům hor viničních v Mělníku. Jeden z mělnických obyvatel pak povolal vinaře z Burgunska a tím dal zárodek k pěstování této odrůdy i v Čechách.

Dnes je u nás Rulandské modré jednou z nejtradičnějších odrůd, které stále teplejší klima předurčuje ještě mnohem slibnější budoucnost.

Víno mnoha podob

Čím je tohle víno charakteristické? Hrozen je malý, uzavřený, válcovitý, připomínající šišku. Odtud také pochází název Pinot. Bobule je rovněž malá, kulatá, její barva je tmavě modrá až černá.

„Víno z této odrůdy může mít mnoho podob, lze z něj vyrobit svěží rosé nebo klaret a v dobrých ročnících především červené víno s výborným potenciálem k dlouhodobému zrání,“ tvrdí Vladimíra Egertová a dodává, že v trojské botanické zahradě si Rulandské modré natolik oblíbili, že se tu jiné červené víno už ani nevyrábí.

Sametová, kořenitá chuť s vůní ovoce

Chuť Rulandského modrého je plná, sametová, kořenitá a má nízký obsah kyselin a jemné třísloviny. Ve vůni lze pak vysledovat například zahradní jahodu, ostružiny, maliny, švestky či banány, ale také hloh, vřes, pivoňky, jasmín, mátu, fialky. Barva vína je od světle granátové až po cihlové tóny, vždy slabšího odstínu.

Sbíhají se vám na něj sliny? 18. srpna můžete na terase u Vinotéky sv. Kláry v rámci minidegistace ochutnat čtyři vzorky rulandského z místní produkce. Zájemci tak budou moci odhalit, jaký rozsah chutí umí nabídnout jedna odrůda na jedné vinici.

Vino z vinice sv.Klary


S JAKÝM JÍDLEM RULANDSKÉ MODRÉ NEJLÉPE LADÍ?

Rulandské modré se hodí například k pečeným masům, zvěřinám, tmavým masům, pernaté zvěři či drůbeži. Skvěle si ho vychutnáte rovněž k houbám a různým druhům sýrům a v neposlední řadě ke sladkým dezertům.

INFORMACE O AKCI
  • 18. 8. od 14:00 hodin
  • Vinotéka sv. Kláry
  • Botanická zahrada hl. m. Prahy
  • Na degustaci není potřeba rezervace. Platí se standardní vstupné do botanické.
  • Žetony na minidegustaci budou v den konání k zakoupení na baru vinotéky - 100 Kč / 4 vzorky

 Vstupné do venkovních expozic:

  • Dospělí: 100 Kč
  • Děti 3 – 15 let a studenti: 45 Kč
  • Senioři nad 60 let, ZTP: 50 Kč
  • Rodinné vstupné (2 dospělí a 3 děti): 250 Kč

Otevírací doba:

Foto: archiv zahrady

praha sportovni
praguecitytourism
volnycaspraha
planetarium
kultura logo cz

fb logo bottom