Výstavu motýlích cestovatelů můžete vidět v Botanické zahradě

Ve čtvrtek 11. dubna byla v Botanické zahradě slavnostně zahájena již sedmnáctá výstava „S motýly na cestách okolo světa“. Jejími kmotry se staly herečky Alice Bendová, Dana Batulková, Yvetta Blanarovičová, operní zpěvačka Andrea Kalivodová a zpěvák Václav Noid Bárta.

Výstava motýlů můžete vidět ve skleníku Fata Morgana pravidelně od roku 2004. „Z motýlí farmy ve Stratfordu nad Avonou jsme pro letošní výstavu objednali celkem 5400 kukel několika desítek druhů motýlů z různých částí tropů naší planety. Tématem tohoto roku je migrace motýlů, návštěvníky seznámíme s tím, odkud a kam motýli cestují a které druhy putují ze vzdálených krajin k nám,“ říká Bohumil Černý, ředitel Botanické zahrady hl. m. Prahy.

Tématem letošní výstavy je migrace motýlů. Někteří žijí celý život na jednom místě, jiný dokáží překonat během svého života obrovské vzdálenosti. „Motýli na rozdíl od ptáků nemohou při orientaci spoléhat na zkušené rodiče, protože migruje vždy jiná generace. Přesto jsou schopní se na své dlouhé cestě orientovat podle krajiny, podle slunce, a když je zataženo, využívají i polarizované světlo. Rovněž je jim k užitku magnetické pole země. Síly jim šetří také sezonní proudění vzduchu a větru,“ říká Eva Smržová, kurátorka výstavy motýlů ve skleníku Fata Morgana.

Výstava potrvá do 26. května a navštívit ji lze denně od 9:00 do 19:00 mimo pondělí.

Více informací naleznete ZDE.

Patroni vystavy

Foto: archív Botanické zahrady

praha sportovni
praguecitytourism
volnycaspraha
planetarium
kultura logo cz

fb logo bottom