Přijďte se podívat na již třináctou výstavu orchidejí

Od 8. března se můžete nechat okouzlit rozmanitostí barev a tvarů květů orchidejí.

Ve skleníku Fata Morgana můžete vidět původní sbírku druhů orchidejí Botanické zahrady a dalších vystavovatelů. K shlédnutí bude i výstava fotografií a ukázka aranžování květin.

Letošní výstava vznikla ve spolupráci s přední českou floristkou Klárou Franc Vavříkovou, která mimo jiné získala titul Mistr ČR ve floristice 2014 na 43. Mistroství floristů ČR nebo Mistr Slovenska ve floristice 2016 a 2017.

"Ztvárnění oblíbené a známé výstavy orchidejí ve skleníku Fata Morgana je jednoznačnou výzvou pro každého floristu. Takto pojatá akce je zcela odlišná od dosavadních velkých projektů, které jsme realizovali. Jde o prezentaci jedné čeledi v kulise fantastického porostu plného nádherných rostlin. Florista tak musí zcela privilegovat orchideje se zajímavým podpůrným prvkem, aniž by popřel kouzlo samotné Faty Morgany," přibližuje floristka Klára Franc Vavříková.

Základní myšlenkou konceptu výstavy je právě krása rostlinného těla orchidejí. Ta vynikne na podkladu, který květiny nebude rušit, ale naopak je podpoří a nechá vyznít. "Jako podklad jsme zvolili prvek kruhu, jenž je symbolem nekonečna, koloběhu života, štěstí a naděje, vlastně i přátelství a věrnosti. Je to pozitivní obrazec, který bude návštěvníky prováze celou výstavou," vysvětluje Klára Franc Vavříková. A dodává: "Celá expozice bude hýřit barvami, jež osobně ráda připodobňuji k chutím a vůním. Na výstavě se tak návštěvnk setká například s pomerančem, čokoládou, kokosem, mentolem, jahodovou, malinovou a vanilkovou zmrzlinou a možná i s kávou. Chybět nebude barevnost pavího pera a krve... prostě Fata Morgana."

Výstava začne 8. března a potrvá až do 31. března.

Více informací naleznete ZDE.

orchidej 2

zdroj: ctidoma.cz, archiv Botanické zahrady

praha sportovni
praguecitytourism
volnycaspraha
planetarium
kultura logo cz

fb logo bottom