O víkendu 20. až 21. července potkáte v trojské zoo zvířata, která si ráda pochutnají na hmyzu. I vy sami si tuto potravinu budoucnosti budete moci vyzkoušet.

Již několikáté letní prázdniny za sebou často překračuje rtuť na teploměru třicítky a mnozí z vás se jistě vydali zchladit do některého z pražských plaveckých areálů. Praha volnočasová přináší přehled o současné nabídce přírodních i nepřírodních koupališť. Stačí si jen vybrat.

Botanická zahrada hl. m. Prahy (původně Pražská botanická zahrada) je botanická zahrada v Praze-Troji. Její nejznámější částí je skleník Fata Morgana, ale k zahradě patří také venkovní expozice včetně vinice sv. Kláry s kapličkou. O letním programu, festivalech jídla a pití, nebo počtu zahradníků nám povídala Klára Hrdá z Útvaru marketingu a PR Botanické zahrady.

Víkend ve znamení jídla

O víkendu 13. a 14. července jsou pro milovníky gastronomie připraveny dvě zajímavé akce – Food festival v Botanické zahradě a Pražský piknik na Střeleckém ostrově.

Do zoo za posvátnými žábami

V neděli 7. července se v pražské zoo otevřela unikátní expozice - najdete v ní žáby. Nejsou to však žádní obyčejní skokani, ale vodnice posvátné, vzácné a pozoruhodné žáby z jezera Titicaca, někdy označované jako šourkové žáby.

praha sportovni
praguecitytourism
volnycaspraha
planetarium
kultura logo cz

fb logo bottom