Ač se to zdálo nepravděpodobné, Praha začátkem léta ožila se vším, co k tomu patří. Na své si tak přijdou nadšenci do kultury, přírody i sportu. Možností, kam se o víkendu vypravit, se nabízí opravdu mnoho. Při plánování rodinného výletu byste určitě některé neměli přehlédnout. Nové expozice nabízí zoologická i botanická zahrada, zatímco spousta dalších míst láká na unikátní hudební či divadelní zážitky. Zkrátka – kam v Praze zajít třeba už teď o víkendu?

Léto ve znamení vína v trojské botanické zahradě

Ideální letní den, to je slunce, pohoda a sklenka kvalitního vína. Přesně takový můžete prožít v trojské botanické zahradě. Najdete tu historickou vinici s jedinečným geniem loci a ohromujícím výhledem na panoráma Prahy. To hlavní je ale ukryto v láhvi. Zdejší vína totiž patří ke špičce české vinařské produkce. Ochutnat je můžete každý den ve vinotéce sv. Kláry nebo na některé z tematických akcí, které se tu konají. 12. srpna máte příležitost příjemným piknikem oslavit svátek patronky trojské vinice – Kláry.

17. července se v Zoo Praha koná přednáška kurátora chovu savců RNDr. Pavla Brandla na téma Největší kočkovité šelmy. Představí tygra a všechny jeho druhy chované v trojské zahradě.

praha sportovni
praguecitytourism
volnycaspraha
planetarium
kultura logo cz

fb logo bottom