Stanice přírodovědců Domu dětí a mládeže hl. města Prahy si pro vás připravila zajímavý tip na výlet. Znáte Modřanskou rokli? 

Aktuálně z pavilonu goril

Jak již pražská zoo ve čtvrtek informovala, šíření covidu-19 zasáhlo i Zoo Praha. Testování zvířat prováděné ze vzorků trusu ukázalo, že pozitivní jsou gorilí samec Richard a lvi indičtí Jamvan a Suchi. Příznaky všech zvířat jsou i nadále mírné, projevují se u lvů rýmou, pokašláváním, u  Richarda nechutenstvím a únavou. Přinášíme vám několik aktuálních fotografií z Pavilonu goril.

Vzhledem k omezeným možnostem aktivit, které pravidelně probíhají o jarních prázdninách, naplánovala Stanice techniků DDM hl. m. Prahy pro zájemce sérii deseti výletů, které dohromady měří 100 kilometrů.

V roce 2016 byla Zoo Praha jednou z prvních evropských zoologických zahrad, které začaly s chovem tohoto vzácného plaza. Díky chovu ve speciálně sestrojených vodních nádržích a dlouhodobému zkoumání jejich chování v lidské péči se nyní varanovce daří pražské zoo pravidelně odchovávat. Deset mláďat dnes odletělo do Audubon Zoo v New Orleans, kde chtějí po vzoru pražské zoo založit chov. Zoo Praha v těchto dnech chystá i další transporty zvířat.

Jedni z nejaktivnějších v on-line lekcích jsou v pražském Domu dětí a mládeže Modřany. Na výběr je na jejich Youtube kanálu ze sportovních, výtvarných, technických, hudebních... no prostě všech možných volnočasových aktivit. Pojďte se s námi na některé z nich podívat a vyberte si tu svoji!

praha sportovni
praguecitytourism
volnycaspraha
planetarium
kultura logo cz

fb logo bottom